Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 sausio 6d. 22:54

Amerikos karo laivas išgelbėjo iraniečius nuo piratų

JAV atominis lėktuvnešis „John C. Stennis“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / JAV atominis lėktuvnešis „John C. Stennis“
JAV karo laivyno jūreiviai iš piratų nelaisvės Arabijos jūroje išvadavo grupę iraniečių.

Kaip penktadienį paskelbė naujienų agentūra „Reuters“, remdamasi Pentagono informacija, atominio lėktuvnešio „John C. Stennis“ jūreiviai sulaikė 15 jūros piratų, kaip manoma, iš Somalio. Operacijos metu buvo išlaisvinti piratų nelaisvėje laikyti 13 Irano piliečių. Kaip pažymima pranešime, visi buvę piratų belaisviai išleisti į namus su jų pačių valtimi, kurią taip pat buvo užgrobę jūrų plėšikai.

Pažymėtina, kad anksčiau Irano vadovybė pagrasino atsakomaisiais veiksmais Jungtinėms Valstijoms, jeigu jų lėktuvnešis sugrįš į Persijos įlankos rajoną. Gruodžio pabaigoje „John C. Stennis“ kartu su kitu JAV karo laivu be kliūčių praplaukė pro Ormūzo sąsiaurį. Tuo metu šioje teritorijoje vyko Irano karo laivyno pratybos, kurių metu iraniečiai mokėsi užtverti sąsiaurį.

Ormūzo sąsiauriu eina svarbus naftos ir gamtinių dujų, išgaunamų Persijos įlankos valstybėse, gabenimo kelias. Iranas pareiškė, kad užvers sąsiaurį, jeigu Vakarai įves sankcijas prekybai iranietiška nafta.

Atominis lėktuvnešis „John C. Stennis“ bazuojamas Bahreine ir priklauso Penktajam JAV laivynui, kurio užduotis yra užtikrinti laisvą laivybą Persijos įlankoje ir gretimose akvatorijose.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:27:07
01:32
01:48

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min