Dabar populiaru
Publikuota 2021 11 02, 22:58

Amerikos politikos ekspertas: JAV nesitraukia, bet Ukrainoje ją tenkina status quo

Geopolitikos konsultavimo kompanijos „Kissinger Associates“ vyriausiasis patarėjas Thomas E.Grahamas lankydamasis Vilniuje teigė, kad per pastaruosius metus JAV valdžia peržiūrėjo savo politikos prioritetus. Dabar pagrindiniu iššūkiu Vašingtonas laiko Kiniją. Su Rusija esą norima palaikyti strateginį dialogą, tačiau tai nereiškia, kad Kremliaus agresijos atveju JAV laikytųsi nuošalyje. Vis dėlto Ukrainoje, pasak politikos eksperto, Vašingtoną tenkina status quo palaikymas.
Thomas E. Graham Tik prenumeratoriams
Thomas E.Grahamas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Vilniuje vykusioje konferencijoje, skirtoje Lietuvos ir Rusijos santykiams, dalyvavęs T.E.Grahamas 2004–2007 m. dirbo specialiuoju JAV prezidento George‘o W.Busho ir Nacionalinės saugumo tarybos patarėju Rusijos klausimais. Šiuo metu jis taip pat Jeilio universiteto MacMillano centre dėsto kursą apie JAV ir Rusijos santykius, kurie, pasak jo, yra iš tiesų įtempti.

Tačiau interviu 15min T.E.Grahamas tvirtino, kad didžiausiu iššūkiu šiandien Vašingtonas laiko Pekiną. Politikos ekspertas atmeta JAV prezidentui Joe Bidenui metamą kritiką, esą išvedęs kariuomenę iš Afganistano jis leido sąjungininkams suabejoti Amerikos patikimumu saugant tarptautinį stabilumą.

Tiesa, T.E.Grahamas įsitikinęs – JAV negali gesinti ugnių, įsiplieskiančių bet kurioje pasaulio dalyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min