Dabar populiaru
Publikuota: 2010 birželio 12d. 23:50

„Amnesty International“: Pakistane – laisva nuo žmogaus teisių zona

Talibai
„Scanpix“ nuotr. / Talibai

Milijonai pakistaniečių šalies šiaurės vakaruose gyvena laisvoje nuo žmogaus teisių zonoje, pranešė nevyriausybinė organizacija „Amnesty International“. Pasak jos, gentinių vietovių gyventojai kenčia nuolatinį talibano atstovų smurtą ir nesulaukia jokios valdžios apsaugos, praneša BBC.

Savo ataskaitoje minėta organizacija tvirtina, kad šalies šiaurės vakaruose išžudydami genčių vyresniuosius ir kankindami mokytojus bei humanitarinės pagalbos darbuotojus įsitvirtino talibano kovotojai. Pakistano užsienio reikalų ministerijos atstovas paneigė „Amnesty International“ teiginius, tikindamas, esą valdžia yra „visiškai atsidavusi“ siekiams pagerinti žmogaus teisių situaciją gentinėse vietovėse.

„Neneigiame, kad ten yra problemų“, – Abdulas Basitas sakė žurnalistams Islamabade. Tačiau taip pat pažymėjo, kad valdžia „deda visas pastangas“ norėdama užtirkinti, kad žmogaus teisės yra saugomos.

Rengiant 130 puslapių „Amnesty International“ ataskaitą, pavadintą „Tarsi mane būtų užgriuvęs pragaras“, apklausta 300 vietos gyventojų. Ataskaitoje pažymima, kad per Pakistano kariuomenės kovas su talibano kovotojais gentinėse vietovėse, esančiose netoli sienos su Afganistanu, palikti savo namus buvo priversti daugiau nei milijonas gyventojų. Ataskaitoje taip pat pažymima, kad 2009 m. per minėtas kovas žuvo mažiausiai 1300 civilių.

„Beveik keturi milijonai žmonių gyvena valdomi talibano kovotojų. Čia neegzistuoja Pakistano įstatymai. Šie žmonės yra visiškai apleisti Pakistano valdžios“, – teigia „Amnesty International“ generalinis sekretorius Claudio Cordone.

Minėtoje ataskaitoje cituojamas mokytojas, kartu su savo šeima 2009 m. pabėgęs iš Svato slėnio. „Talibanas perėmė mano mokyklą ir pradėjo mokyti vaikus, kaip kovoti Afganistane. Jie iš mokyklos išmetė mergaites, vyrams liepė užsiauginti barzdas, grasino visiems, kurie jiems nepatiko“, – sakė jis. Mokytojas taip pat pažymėjo, kad valdžia nesugebėjo apsaugoti vietos gyventojų: „Koks tikslas turėti didžiulę kariuomenę, jei ji negali net apsaugoti mūsų nuo žiaurių fanatikų?“.

Praėjusiais metais Pakistano kariuomenė paskelbė, kad Svato slėnis bus išvaduotas nuo talibano kovotojų po to, kai bus atlikta prieš talibano kovotojus nukreipta karinė operacija. Tačiau situacija nepasikeitė. Pakistano kariuomenės atstovas Atharas Abbasas paneigė „Amnesty International“ ataskaitą, apibūdindamas ją kaip „faktiškai neteisingą“.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Eurovizija 2018

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min