Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Amžiaus sukčius“ Bernardas Madoffas teigia uždirbęs daug pinigų savo aukoms

Bernardas Madoffas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Bernardas Madoffas
Šaltinis: BNS
0
A A

Bernardas Madoffas, pasiųstas už grotų už didžiausios finansinės piramidės per Volstrito istoriją organizavimą, tvirtina iš tikrųjų daug žmonių pavertęs turtuoliais, tačiau dabar priverstas kentėti vienas.

Duodamas telefonu platų interviu iš kalėjimo žurnalui „New York“, B.Madoffas, kurį Jungtinėse Valstijose daugelis laiko pabaisa, tvirtina esąs neteisingai vertinamas ir kad kai kurie labiausiai nukentėję nuo jo schemos žmonės patys kalti dėl savo nesėkmių.

„Visi mano draugai – dauguma mano klientų, individualių klientų – nėra pralošusieji. Aš jiems uždirbau daug pinigų. Mokėdavau jiems 20 proc. palūkanas“, – sakė 72 metų vyras.

„Nukentėjo žmonės, kurie prisidėjo pačioje šio žaidimo pabaigoje. Taigi ar aš uždirbau daug pinigų žmonėms? Taip. Žmonėms uždirbau daug pinigų“, – pridūrė jis.

Dėl savo veiklos B.Madoffas buvo nuteistas kalėti 150 metų, todėl gyvenimą veikiausiai baigs už grotų. Tačiau jis teigia, kad beveik visus nuostolius, patirtus žlugus jo finansinei piramidei, sudaro vien netikras pelnas.

„Esu tikras, kad viskam pasibaigus tik labai nedaug žmonių, jeigu tokių iš viso bus, praras savo pradinį įnašą“, – aiškino kalinys.

Buvusi Volstrito žvaigždė akivaizdžiai nesutinka, kad visa kaltė turi tekti vien jam. B.Madoffo tvirtinimu, turtingi klientai nujautė, kad jų gaunamas milžiniškas pelnas vargu ar gali būti švarus, tačiau buvo pernelyg godūs, kad rimtai suktų galvą dėl skaičių.

„Aš jiems nepateikdavau jokių faktų, pavyzdžiui, kokia buvo visa mano apyvarta. Nenorėjau, kad jie ateitų ir uoliai ieškotų savo teisybės. Aš visiškai nesutikdavau to daryti. Sakydavau: „Jeigu nepatinka, atsiimkite savo pinigus. „Žinoma, jie to niekada nedarydavo“, – pasakojo buvęs finansininkas.

B.Madoffas taip pat beveik nesigaili tūkstančių žmonių, kurie, kaip manoma, prarado savo lėšas dėl jo milijardinės finansinės piramidės. Piramidės organizatorius apgaulingą pelną savo ankstesniems klientams mokėdavo iš vėliau pritrauktų investuotojų indėlių.

B.Madoffas sako, kad jam tekę kęsti visą skausmą, nes šį sudėtingą apgaulės planą uoliai slėpė ir neprasitarė apie jį netgi žmonai Ruth.

„Taip, man tai buvo košmaras – tik man vienam“, – teigia jis.

B.Madoffas pridūrė, kad žmona „iš dalies mane užjaučia, nes supranta, kad nesu siaubingas žmogus“.

Kai B.Madoffas buvo suimtas, sūnūs Andrew ir Markas nuo jo atsiribojo, o Markas pernai nusižudė Niujorke.

„New York“ nurodė, kad B.Madoffas lankosi pas kalėjimo psichiatrą ir šis sakė, kad jis nesąs sociopatas, kaip mano daugelis žmonių.

„Nesu toks žmogus, kokį mane vaizduoja“, – kalinys sakė žurnalui.

B.Madoffas pridūrė jau apie 2002 metus suvokęs, kad išsikasė finansinę duobę, iš kurios niekaip negalėjo ištrūkti, todėl vienintelė išeitis buvo toliau sukti apgaulingą finansų malūną. Tačiau jis teigė mėginęs įtikinti klientus ir smulkiuosius investuotojus atsiimti pinigus, kol tai įmanoma, tik niekada neaiškinęs jiems priežasčių.

„Jie nenorėjo atsiimti“, – sakė B.Madoffas, skųsdamasis, kad patirdavo klientų „prievartą“, kurie manė, kad jis nesąžiningai mėgina išstumti juos iš savo investicinio fondo, nesuvokdami tikrųjų verslininko patarimų motyvų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Pinigai
Parašykite atsiliepimą apie 15min