Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Andersas Behringas Breivikas atsiprašė dėl kai kurių aukų

Andersas Behringas Breivikas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Andersas Behringas Breivikas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį Oslo teismui duodamas parodymus, Andersas Behringas Breivikas atsiprašė „nepolitinių“ aukų, nukentėjusių per Osle įvykdytą teroristinį išpuolį, bet neapgailestavo dėl tų, kuriuos jis šaltakraujiškai iššaudė Utiojos saloje, praneša „Sky news“.

Oslo apygardos teisme vyksta paskutinė ultradešiniųjų pažiūrų radikalo, prisipažinusio praėjusių metų liepą nužudžius 77 žmones, parodymų davimo diena. Šeštąją savo teismo dieną A.B.Breivikas sakė norįs atsiprašyti už tai, kad nužudė „nekaltus“ žmones per sprogdinimą prie vyriausybinių pastatų komplekso Osle. Per šį išpuolį žuvo aštuoni žmonės.

„Norėčiau labai atsiprašyti“, – sakė A.B.Breivikas, šį atsiprašymą skirdamas tiems, kurie buvo sužeisti ar nužudyti per sprogimą.

Prokurorei Engai Bejer Engh paklausus, ar jis tą patį pasakytų kuriam nors iš 69 asmenų, kuriuos jis iššaudė Utiojos saloje, A.B.Breivikas atsakė: „Ne, nepasakyčiau“.

Norėčiau labai atsiprašyti.

Jis dar sykį pabrėžė, kad Darbo partijos jaunimo vasaros stovykloje dalyvavę vaikai buvo „legitimūs taikiniai“. Jis juos apibūdino kaip „politinius aktyvistus“, „griovusius Norvegijos visuomenę“.

A.B.Breivikas taip pat teigė Utiojos salą laikęs „politinio indoktrinavimo stovykla“. „Tai buvo mažas barbariškumas siekiant išvengti didesnio barbariškumo“, – teismui sakė A.B.Breivikas.

Ultradešiniųjų pažiūrų radikalas sakė žinojęs, ką daro, ir suvokiantis, kad sugadino daugybės žmonių gyvenimus, tačiau nusprendė apie tai nemąstyti „tam, kad išlikčiau“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min