Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 23d. 16:54

Andersas Behringas Breivikas įžvelgia rasistinį sąmokslą, kuriuo siekiama pripažinti jį bepročiu

Į teismo salę atvedamas Andersas Behringas Breivikas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Į teismo salę atvedamas Andersas Behringas Breivikas

Norvegijos ultradešiniųjų pažiūrų ekstremistas Andersas Behringas Breivikas, kuris prisipažino nužudęs 77 žmones ir dabar siekia įrodyti esąs blaivaus proto, teisme pareiškė, kad su jo psichine būkle susiję klausimai yra dalis rasistinio sąmokslo, kuriuo siekiama diskredituoti jo radikaliai antimusulmonišką ideologiją.

Dėl sprogdinimo ir masinių žudynių jaunimo stovykloje prisipažinęs A.B.Breivikas pirmadienį teisme sakė, kad niekas nebūtų prašęs jo psichiatrinės ekspertizės, jeigu jis būtų „barzdotas džihadistas“.

„Tačiau būdamas kovotojas nacionalistas aš patiriu grėsmingą rasizmą, – sakė jis. – Jie mėgina delegitimuoti viską, ką aš ginu“.

Dėl savo veiksmų prisipažinęs žudikas nori būti pripažintas blaivaus proto ir pakaltinamu, kad jo ideologija prieš islamą 1 500 puslapių manifeste, paskelbtame internete prieš pat išpuolius, būtų vertinama rimtai, o ne atmetama kaip bepročio kliedesiai.

A.B.Breivikas tvirtino, kad teismo skirtas priverstinis psichiatrinis gydymas jam būtų „blogiau nei mirtis“.

Penkių teisėjų kolegija turės apsvarstyti viena kitai prieštaraujančias psichiatrų išvadas ir nuspręsti, ar A.B.Breivikas yra normalios psichikos ir pakaltinamas, kai paskelbs savo nutartį – tikriausiai liepą. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min