Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Andersas Behringas Breivikas kalėjimą lygina su vaikų darželiu ir visiškai nesigaili dėl žudynių

Andersas Behringas Breivikas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Andersas Behringas Breivikas
Šaltinis: 15min
0
A A

Norvegijos leidinys VG publikavo pilną psichiatrinę ataskaitą apie 77 žmones nužudžiusio Anderso Behringo Breiviko psichinę būklę.

Psichiatro sudarytoje ataskaitoje, kuria remiantis buvo nuspręsta atlikti pakartotinę ekspertizę, teigiama, jog A.B.Breivikas yra ne psichinis ligonis, o jo veiksmai sąlygoti kraštutinių ideologinių nuostatų. Psichiatro nuomone, šiai ideologijai formuotis didžiausią įtaką turėjo britų kraštutinių dešiniųjų judėjimai, o A.B.Breivikas nė nebandė ieškoti bendraminčių Norvegijoje.

Tuo pačiu psichiatras pažymi, kad ateityje A.B.Breivikui gali išrykėti „maniakiškumas, psichozė ar dar stipresnio laipsnio didybės manija“, jeigu jo pasaulėvaizdis nebus sugriautas.

Pats A.B.Breivikas, psichiatro teigimu, visiškai nesigaili dėl įvykdyto nusikaltimo, o į kai kurių ekspertų teiginius, jog serga šizofrenija „žiūri su humoru“.

Buvimą kalėjime A.B.Breivikas lygina su vaikų darželiu, skirtumas tik tas, kad „čia galima paskambinti, prašant atnešti kramtomojo tabako arba cigarečių“. Kalinys laiką leidžia treniruodamasis su svarmenimis, skaitydamas knygas apie įvairių šalių istoriją, žaisdamas kompiuterinius žaidimus ar žiūrėdamas filmus.

Oslo teismas penktadienį nurodė atlikti naują psichiatrinę ekspertizę A.B.Breivikui, nors anksčiau atlikto tyrimo išvados rodo, kad jis yra nepakaltinamas.  „Dėl šios bylos sunkumo, A.B.Breiviko pakaltinamumas turi būti dar kartą ištirtas“, – Oslo apygardos teismo teisėja Wenche Elizabeth Arntzen sakė per spaudos konferenciją.

Teisėja nurodė, kad naujas tyrimas yra būtinas, atsižvelgiant į gausią kritiką dėl pirmosios ekspertizės išvadų, jog A.B.Breivikas dėl savo psichinės būklės negali atsakyti už savo veiksmus ir turi būti išsiųstas gydyti į psichiatrijos kliniką.

W.E.Arntzen pridūrė, kad naujam tyrimui paskirti du psichiatrai iš Norvegijos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min