Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 8d. 18:04

Andersas Behringas Breivikas skundžiasi sąlygomis kalėjime

Andersas Behringas Breivikas Oslo teisme
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Andersas Behringas Breivikas Oslo teisme

Andersas Behringas Breivikas, nuteistas už 77 žmonių nužudymą, skundžiasi, kad sąlygos kalėjime pažeidžia jo žmogaus teises, ketvirtadienį pareiškė vienas jo advokatų.

33 metų dešiniojo sparno ekstremistas nusiuntė laišką Norvegijos pataisos tarnyboms, kuriame kritikuoja sustiprinto saugumo režimą, kurio turi laikytis daugiau nei metus, ir korespondencijos ribojimus.

Po to, kai rugpjūčio 24 dieną išgirdo nuosprendį, A.B.Breivikui neleidžiama naudotis kompiuteriu, kuris prieš tai jam buvo skirtas, nors ir be interneto ryšio, sakė teisėjas Tordas Jordetas.

Be to, visi laiškai, kuriuos jis siunčia ir gauna, yra cenzūruojami iškart, vos tik paminima politika.

„Pažeidžiama jo žodžio laisvė. Neleidžiant naudotis žodžio laisve, pažeidžiamos jo konstitucinės ir žmogaus teisės“, – AFP sakė T.Jordetas.

A.B.Breivikas, kuris nuo pat suėmimo atskirtas nuo kitų kalinių, taip pat skundžiasi kasdieninėmis jo kameros kratomis. Anot jo, jam neleidžiama užsiimti rekreacine ir socialine veikla.

„Toks elgesys nėra žmoniškas“, – teigė T.Jordetas.

Norvegijos teisingumo ministerija situaciją komentuoti atsisakė.

A.B.Breivikui skirta maksimali Norvegijoje 21 metų kalėjimo bausmė, kuri gali būti tęsiama neribotą laiką. Manoma, kad didžiąją laiko dalį jis praleis Ila kalėjime netoli Oslo.

Be kameros, A.B.Breivikui taip pat turėtų būti leidžiama naudotis kompiuterinių kambariu ir treniruočių sale.

Tačiau galimybę į šias patalpas patekti kontroliuoja kalėjimo vadovybė, kuri, anot T.Jordeto, nereagavo į pastarųjų savaičių prašymus pasinaudoti kompiuteriu.

Praėjusių metų liepą A.B.Breivikas prie vyriausybės pastato susprogdino bombą, o vėliau ėmė šaudyti į Utojos saloje vykusios jaunimo stovyklos dalyvius. Per šį dvigubą išpuolį žuvo 77 žmonės

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min