Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 9d. 21:08

Andrejus Kolesnikovas: „Po Boriso Nemcovo nužudymo Rusijos opozicija nuleido rankas“

Buvęs Rusijos premjeras Michailas Kasjanovas ir kiti opozicijos atstovai.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Buvęs Rusijos premjeras Michailas Kasjanovas ir kiti opozicijos atstovai.

Carnegie Maskvos centro Rusijos vidaus politikos ir politinių institucijų ekspertas Andrejus Kolesnikovas teigia, kad rusai, oponuojantys Vladimiro Putino režimui, šiuo metu yra neviltyje.

Interviu Vokietijos televizijos kanalui „Deutsche Welle“ jis atskleidė, kad nemato, kas galėtų užimti pagrindinio Kremliaus kritiko Boriso Nemcovo poziciją.

„Tai buvo širdį draskantis, jausmingas ir politiškai didingas, bet blogąja to žodžio prasme, įvykis. Galbūt vienas iš blogiausių per pastaruosius keliolika metų“, – apie B.Nemcovo nužudymą kalbėjo A.Kolesnikovas. – Žmonės, kurie palaiko demokratijos idėją, dabar yra visiškoje neviltyje.“

„Tai buvo ypatingas šokas, nes mes tiek ilgai kalbėjome apie režimą, apie jo grėsmę, apie neapykantos ir agresijos kultūrą, o dabar tai išsipildė  mūsų akyse“, – konstatavo A.Kolesnikovas.

Paklaustas, ar Rusijos opoziciją suvienys šis įvykis, A.Kolesnikovas buvo skeptiškas.

„Manau, kad ne. Po nužudymo įvykusios sekmadienio eitynės buvo tik moralės gestas, bet ne politinė reakcija. Tai buvo tyli ir liūdna manifestacija, taigi jokių politinių pasekmių nebus. Turėtume suprasti, kad modernios Rusijos visuomenė yra siaubingai abejinga bet kokio rimtumo įvykiams“, – sakė jis.

„Žmonės bando išgyventi. Žmonės savo susitaikymu palaiko valdžią ir prezidentą Putiną, tad jie neišgyvena net dėl rimčiausių įvykių, vykstančių aplink juos. Mes čia ir vėl susiduriame su labai rimta Rusijos visuomenės problema – abejingumu viskam“, – liūdnai dėstė A.Kolesnikovas.

Mes čia ir vėl susiduriame su labai rimta Rusijos visuomenės problema – abejingumu viskam, – liūdnai dėstė A.Kolesnikovas.

Carnegie Maskvos instituto atstovas patvirtino, kad Rusijoje niekas rimtai nesiekia pasikeitimų.

„Niekas nereikalauja pasikeitimų. To reikalauja tik vadinamoji Rusijos opozicija, kurios net negalime vadinti opozicija, nes ji neturi vientisos struktūros. Opozicija dabartinėje Rusijoje yra tik mąstymo, o ne politinė kategorija“, – sakė jis.

„Taigi galime nelaukti jokių pasikeitimų iš valdžios pusės ir nesitikėti, kad opozicija kažkaip sugebės išjudinti pasikeitimus. Tai labai liūdna situacija, bet turėtume suprasti, kad štai tokia ir yra moderni Rusija, tokia joje atmosfera“, – aiškino A.Kolesnikovas.

„Opozicijos atstovai nugrimzdo į gilią depresiją. Bus bandymų vienyti žmones, bet kas iš to gali išeiti, kai valdžios atstovai blokuoja visus bandymus, o žmonės, užsiimantys režimo kritika, įveliami į nesibaigiančius teismo procesus“, – darė išvadą jis.

Opozicijos atstovai nugrimzdo į gilią depresiją, – darė išvadą jis.

„Opozicija privalo mąstyti apie ateitį ir ieškoti būsimų lyderių. Po Nemcovo mirties toks žmogus gali būti tik Aleksejus Navalnas, tačiau jo veiksmus visiškai varžo valdžia“, – sakė ekspertas.

Pasak jo, B.Nemcovo vietos nebeužims niekas.

„Tokio žmogaus neatsiras, nes jis buvo tarsi tarpininkas tarp valdžios ir opozicijos. Jis buvo artimas daugeliui, dažnai tapdavo ryšiu tarp dviejų nesutariančių pusių. Būtent dėl to Navalnas jo nepakeis. Nežinau, kas galėtų jį pakeisti“, – reziumavo A.Kolesnikovas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min