Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 3d. 12:17

Berlynas pritartų Britanijos pasitraukimui iš ES, bet ne darbo jėgos judėjimo apribojimui

Angela Merkel
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Angela Merkel

Vokietijos kanclerė Angela Merkel Didžiosios Britanijos premjerui Davidui Cameronui pareiškė, jog verčiau sutiktų matyti, kaip Didžioji Britanija palieka Europos Sąjungą (ES), bet nepritartų laisvo darbo jėgos judėjimo ES viduje apribojimui, rašo naujienų svetainė theguardian.com.

Didžiosios Britanijos vyriausybė sekmadienį neneigė, kad A.Merkel kalbėjosi su D.Cameronu po neseniai savaitraštyje „Der Spiegel“ pasirodžiusios informacijos, jog Vokietija nepritaria Londono reikalavimui nustatyti kvotas į šalį norintiems atvykti nekvalifikuotiems darbininkams iš kitų ES šalių.

Šaltiniai teigia, jog A.Merkel pareiškė, kad laisvo darbo jėgos judėjimo apribojimai yra nepriimtini.

Savaitgalį laikraštyje „The Sunday Times“ pasirodė informacija, jog D.Cameronas atsisakė planų dėl kvotų imigrantams įvedimo. Vis dėlto pranešama, kad dabar Londonas aiškinasi, ar galėtų priversti imigrantus iš ES šalių palikti šalį, jeigu jie neturėtų lėšų savo išlaikymui. 

„Vokietija nenori liesti laisvo žmonių judėjimo ES viduje principo“, – teigė A.Merkel atstovas spaudai.

„Jeigu nori būti bendroje rinkoje, jeigu nori turėti modernią ekonomiką, tuomet laisvas darbo jėgos judėjimas yra būtinas, bet laisvu darbo jėgos judėjimu neturi būti piktnaudžiaujama“, – pridūrė K.Clarke'as.

Berlyno poziciją sekmadienį parėmė ir D.Camerono vadovaujamos Konservatorių partijos atstovas Kenas Clarke'as, kuris pareiškė, jog laisvas darbo jėgos judėjimas yra reikalingas norint išsaugoti bendrą rinką.

„Tai ne tik vienas iš ES principų, bet ir vieningos rinkos pagrindas. Norvegai, kuriuos taip garbina euroskeptikai, taip pat pritaria laisvam darbo jėgos judėjimui. Pas juos šalyje yra didesnė ES piliečių dalis negu pas mus“, – teigė K.Clarke'as.

„Jeigu nori būti bendroje rinkoje, jeigu nori turėti modernią ekonomiką, tuomet laisvas darbo jėgos judėjimas yra būtinas, bet laisvu darbo jėgos judėjimu neturi būti piktnaudžiaujama“, – pridūrė K.Clarke'as.

Vis dėlto, kitas konservatorių politikas Borisas Johnsonas teigia, kad remia projektą, pagal kurį didesnė dalis imigrantų į Didžiąją Britaniją atvyktų iš Tautų Sandraugos šalių (buvusių Didžiosios Britanijos kolonijų), o ne iš ES.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min