Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Angela Merkel: Rusijai reikia įvesti griežtas sankcijas ir kuo greičiau

Angela Merkel ir Vladimiras Putinas
reuters.com / Angela Merkel ir Vladimiras Putinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vokietijos kanclerė Angela Merkel reikalauja Rusijai dėl padėties Ukrainoje reikalauja kuo greičiau įvesti „reikšmingas ekonomines sankcijas“, tačiau nepalaiko siūlymo atimti iš Maskvos 2018-ųjų metų Pasaulio futbolo čempionato organizavimo, praneša „Reuters“.

„Dėl to, kad Rusija neparodė jokio intereso tirti Malaizijos lėktuvo katastrofą, kanclerė mano, kad sprendimą reikia priimti greitai“, – trečiadienį pareiškė oficialus A.Merkel atstovas.

Vokietijos Užsienio reikalų ministerijos atstovas taip pat pabrėžė, kad Maskva nededa pakankamai pastangų šiuo klausimu.

Tai reikšmingas Vokietijos pozicijos pokytis, nes iki šiol A.Merkel nepritarė griežtoms sankcijoms ir bandė V.Putiną įkalbėti nustoti kelti įtampą rytų Ukrainoje.

Tai reikšmingas Vokietijos pozicijos pokytis, nes iki šiol A.Merkel nepritarė griežtoms sankcijoms ir bandė V.Putiną įkalbėti nustoti kelti įtampą rytų Ukrainoje.

Antradienį Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai susitarė dėl platesnio sankcijų Rusijai paketo. Tačiau daugiausia buvo kalbama apie ginklų pardavimo Rusijai apribojimus. Ketvirtadienį Europos Komisija paskelbs naujus asmenims, kuriems bus taikomi apribojimai.

Taip pat ketinama įvesti sankcijas atskiriems Rusijos ekonomikos sektoriams: gynybos, energetikos ir finansų.

Kol kas Europos Sąjunga susilaikydavo nuo griežčiausių sankcijų varianto, kuris smogtų ne atskiroms Rusijos bendrovėms, o ekonomikos sektoriams. Rusija pripažįsta, kad tokios sankcijos jos ūkiui keltų didžiulę grėsmę.

Pastarosiomis dienomis Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pokalbiuose su Europos lyderiais žadėjo, kad Rusija prisidės tiriant Malaizijos lėktuvo, kurį, kaip įtariama, Maskvos tiekiamais ginklais numušė rytų Ukrainoje siautėjantys teroristai, katastrofos tyrimo.

Po šių pažadų separatistai leido iš katastrofos vietos išvežti aukų kūnus bei perdavė lėktuvo juodąsias dėžes.

V.Putinas taip pat žadėjo daryti įtaką separatistams, kad šie nutrauktų kovas. Tačiau mūšiai rytų Ukrainoje toliau verda, o Ukrainos valdžia skelbia, kad Rusija separatistams toliau siunčia ginkluotę.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min