Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 balandžio 24d. 23:00

Anglijoje medike dirbanti lietuvė: kritiniai COVID-19 pacientai su artimaisiais atsisveikina telefonu

Anglijoje nuo koronaviruso mirė per 18 tūkst. žmonių. Nedidelę dalį jų savo akimis regėjo medikė Kotryna Tulabaitė, dirbanti vienoje Londono ligoninėje. Kai dėl COVID-19 plėtros lietuvės Dermatologijos skyrius buvo uždarytas ir ten dirbę medikai buvo perkelti slaugyti ūmių koronaviruso ligonių, mergina prisipažįsta patyrusi lengvą šoką. „Aš apsiverkiau“, – pasakoja mergina.

Iš Panevėžio kilusi Kotryna medicinos mokslus baigė prieš maždaug dvejus metus. Merginos teigimu, visi Londono Karališkojo koledžo ligoninėje dirbantys jauni specialistai gavo prašymą padėti gydyti apsirgusius koronavirusu. Kotrynai teko darbas su ūmiais ligoniais.

„Truputį buvo neramu dėl sveikatos, bet viskas įvyko labai greitai. (...) Kita vertus supranti, kad nelabai turėjai kito pasirinkimo. Kiekvienas gydytojas, dirbdamas tokį darbą, supranta, kokia yra situacija. Bijojau dėl savo sveikatos, bet per daug to nekvestionavau. Tai mano darbas, mano pareiga“, – 15min pasakojo mergina.

K.Tulabaitės nuotr./Ligoninėje
K.Tulabaitės nuotr./Ligoninėje

Anot Kotrynos, pastaruoju metu darbo yra tikrai daug, tačiau perdegusi nesijaučia. Apsaugos priemonių esą taip pat pakanka. Labiau nei fizinis, merginą vargina emocinis krūvis.

„Mes, gydytojai, su mirtimi esame susidūrę ir anksčiau, bet, žinoma, šiuo metu mirčių yra nepalyginamai daugiau. Sunkiausia yra paciento artimiesiems, nes jie negali ateiti į ligoninę atsisveikinti. (...) Mes kartais padarom išimtį – kai identifikuojame, kad šitas žmogus mirs, tuomet jo artimieji, jeigu jie yra sveiki, gali ateiti vieną kartą aplankyti ir tuomet turi karantinuotis 12 dienų“, – teigia medikė.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Jungtinė Karalystė per koronaviruso pandemiją
AFP/„Scanpix“ nuotr./Jungtinė Karalystė per koronaviruso pandemiją

Tiesa, daugybės pacientų artimieji gyvena už Londono, tad, pablogėjus viešajam transportui, neturi galimybių aplankyti. Tuomet, pasak Kotrynos, medikai naudoja savo asmeninius telefonus, kad leistų artimiesiems pasimatyti bent internetu.

„Pagrindinė problema, kad pacientai miršta vieni. Dėl to yra labai gaila ir apmaudu. Mes, kaip gydytojai, dabar stengiamės per mobiliąsias programėles suteikti artimiesiems bendravimą. Yra labai sunku, kai artimieji paprašo kažką perduoti jų šeimos nariams prieš mirtį“, – giliais įspūdžiais dalijasi lietuvė.

„Mes naudojame savo telefonus. Tai nėra gerai, bet tokia situacija, norime padėti žmonėms. (...) Dažniausiai pacientai jau nebekalba, nebegali komunikuoti, nėra pakankamai stiprūs. Artimieji labai išsigąsta, būna ir ašarų, pokalbiai būna labai sunkus. Emociškai tai labai veikia gydytojus“, – pasakoja Kotryna.

Jos teigimu, koronavirusas labai stipriai pakeitė gydytojo, paciento ir jo šeimos narių bendravimo taisykles. „Mes nesame tam paruošti“, – pripažįsta ji.

Žiūrėkite visą interviu su Londono Karališkojo koledžo ligoninės medike, gydančia ūmius koronaviruso ligonius, Kotryna Tulabaite:

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min