Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ankara: narystės NATO siekiančios Suomija ir Švedija įsipareigojo kovoti su terorizmu

Suomija ir Švedija dar kartą įsipareigojo kovoti su terorizmu per pirmąjį trišalį susitikimą, skirtą aptarti Ankaros sąlygas dėl jų narystės NATO, penktadienį pranešė Turkija.
NATO vėliava
NATO vėliava / 123RF.com nuotr.

Suomijos sostinėje Helsinkyje surengtos derybos buvo pirmasis trijų šalių susitikimas po to, kai birželį NATO viršūnių susitikimo kuluaruose jos pasirašė susitarimą, turinti atverti kelią dviem Skandinavijos valstybėms prisijungti prie Aljanso.

Tačiau pasirašius minėtą susitarimą Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas iškart pagrasino blokuoti Švedijos ir Suomijos stojimą į NATO, jei abi šalys nesutiks išduoti dešimčių žmonių, kuriuos Ankara laiko teroristais.

Vienas iš turkų delegacijos vadovų, R.T.Erdogano patarėjas užsienio politikos klausimais Ibrahimas Kalinas po derybų sakė, kad Suomija ir Švedija palankiai vertina Ankaros reikalavimus.

„Suomija ir Švedija pakartojo savo įsipareigojimą demonstruoti visišką solidarumą ir bendradarbiavimą su Turkija kovojant su visomis terorizmo formomis ir apraiškomis“, – sakoma I.Kalino biuro išplatintame pareiškime.

Gegužę Švedija ir Suomija drauge pateikė paraiškas įstoti į NATO, po Rusijos invazijos į Ukrainą nutarusios atsisakyti ilgametės nesijungimo prie karinių blokų politikos.

Jų stojimo protokolus jau ratifikavo Jungtinės Valstijos ir daugiau nei pusė iš 30 NATO narių. Protokolus turi ratifikuoti visos Aljanso valstybės.

Tačiau nuo 1952 metų NATO priklausanti Turkija grasina blokuoti Švedijos ir Suomijos stojimą į Aljansą, reikalaudama išduoti teroristais Ankaros laikomus asmenis, įskaitant uždraustos Kurdistano darbininkų partijos (PKK) narius.

Šį mėnesį Švedija paskelbė apie pirmąją Turkijos piliečio ekstradiciją pagal birželį trijų šalių Madride pasirašytą susitarimą.

Tačiau Turkijos teisingumo ministras praėjusią savaitę pareiškė, kad ši ekstradicija toli gražu neatitinka Stokholmo įsipareigojimų, prisiimtų pagal minėtą susitarimą.

I.Kalino biuras anksčiau nurodė, jog trys šalys susitarė „suintensyvinti bendradarbiavimą techniniu lygiu“, kad penktadienį Helsinkyje vyksiančiose derybose būtų pasiekta konkrečios pažangos.

Kitą susitikimą planuojama surengti rudenį, teigiama po derybų Suomijos paskelbtame pareiškime.

„Dalyviai aptarė konkrečius veiksmus trišaliam memorandumui įgyvendinti ir susitarė rudenį pratęsti diskusijas ekspertų lygiu“, – nurodoma pareiškime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius