Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Ankara: Turkijos ir Rusijos pajėgos gali plėsti bendrą patruliavimą Sirijoje

Turkų gynybos ministras trečiadienį sakė, kad Turkijos ir Rusijos pajėgos galėtų plėsti bendrą patruliavimą Sirijos šiaurėje, siekiant užtikrinti šio regiono saugumą.
Damasko ir Ankaros santykių atšilimas sukėlė protestus Sirijoje
Damasko ir Ankaros santykių atšilimas sukėlė protestus Sirijoje / „AFP“/„Scanpix“

Hulusi Akaras, kuris prieš kelias dienas per netikėtą susitikimą Maskvoje derėjosi su kolegomis iš Sirijos ir Rusijos, plačiau šių planų nekomentavo.

H.Akaro derybos su Sirijos gynybos ministru Ali Mahmoudu Abbasu buvo pirmas šių šalių ministrų lygio susitikimas nuo to laiko, kai prieš daugiau kaip 11 metų prasidėjus Sirijos pilietiniam karui nutrūko Ankaros ir Damasko santykiai.

„Galime plėsti bendrą patruliavimą su Rusija Sirijos šiaurėje“, – grupei reporterių sakė H.Akaras, paklaustas apie jo diskusijas Maskvoje. Ministro žodžius citavo Gynybos ministerija.

Bus surengtos tolesnės rusų, sirų ir turkų pareigūnų derybos, sakė H.Akaras ir pridūrė: „Tikimės, kad šis procesas protingai, logiškai ir sėkmingai tęsis, kad kova su terorizmu bus sėkminga.“

Turkija grasina surengti naują karinį puolimą Sirijoje prieš kurdų kovotojus, kuriuos kaltina dėl kruvino lapkričio 13-osios sprogdinimo Stambule.

Maskva, kuri spaudžia Ankarą ir Damaską taikytis, aiškiai parodė nepritarianti naujai Turkijos invazijai į Siriją. Kol kas neaišku, ar Rusija galėjo pasiūlyti plėsti bendrą turkų ir rusų pajėgų patruliavimą siekdama užkirsti kelią naujam įsiveržimui.

Turkija ir Rusija palaiko skirtingas Sirijos konflikto šalis. Ankara remia sukilėlius, bandančius nuversti Sirijos prezidentą Basharą al Assadą. Damaskas savo ruožtu smerkia tai, kad Turkija nuo 2016 metų per virtinę karinių įsiveržimų kurdų kovotojams atstumti užėmė teritorijų Sirijos šiaurėje.

Turkija ir Rusija bendrą patruliavimą pradėjo 2020 metų kovą, susitarus sustabdyti Rusijos remtą vyriausybinių pajėgų puolimą prieš paskutinį sukilėlių bastioną Sirijos šiaurės vakaruose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius