Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 17d. 09:19

Ant vieno iš prezervatyvų Juliano Assange'o byloje nerasta jo DNR

Julianas Assange'as
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Julianas Assange'as

Ant suplyšusio prezervatyvo, kurį Švedijos policijai perdavė viena iš Juliano Assange'o kaltintojų, nerasta „WikiLeaks“ įkūrėjo DNR, pranešė tyrėjai.

J.Assange'o advokatams atsiųstuose dokumentuose parašyta, kad suplyšęs prezervatyvas buvo tirtas dviejose laboratorijose, tačiau nė viena jų nerado įrodymų, kad J. Assange'as kada nors jį naudojo, rašo „The Daily Mail“.

Pasak jo advokatų, DNR nebuvimas ant prezervatyvo, kurį, teigiama, naudojo J. Assange'as sekso su viena iš dviejų jį kaltinančių moterų metu, gali reikšti, kad policijai pateiktas ne tas prezervatyvas.

33-ejų moteris teigia, kad J. Assange'as, mylėdamasis jos bute Stokholme, tyčia suplėšė prezervatyvą, kad galėtų su ja santykiauti be apsaugos. Švedijoje egzistuoja įstatymas, dėl sekso be prezervatyvo. J.Assange'ą moteris kaltina po nesaugaus sekso atsisakius atlikti sveikatos tyrimą dėl lytiniu būdu plintančių ligų.

Tačiau J. Assange'o DNR buvo rasta ant kito prezervatyvo, kurį policijai pateikė moteris, „WikiLeaks“ įkūrėją kaltinanti išprievartavimu. Ji tvirtina, kad J. Assange'as ją išprievartavo, kai ši miegojo. Tačiau „The Daily Mail“ rašo, kad moters parodymai byloje prieštarauja vieni kitiems – per policijos interviu ji teigė, kad neprieštaravo užsiimti seksu su J.Assange'u be apsaugos.

Nuo birželio mėnesio J.Assange'as slepiasi Ekvadoro ambasadoje Londone, taip vengdamas ekstradicijos į Švediją. Rugpjūčio mėnesį šalies prezidentas Rafaelis Correa suteikė jam politinį prieglobstį. J.Assange'o šalininkai teigia, kad jeigu „WikiLeaks“ įkūrėjas bus išduotas Švedijai, ši jį perduos JAV, kur dėl kaltinimų valstybės paslapčių atskleidimu jam grėstų mirties bausmė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min