Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 12 31, 15:23

Antarktidos leduose įstrigusio Rusijos laivo keleiviai negalės pernelyg atsipalaiduoti švęsdami Naujuosius

Rusijos laivo, jau aštuonias dienas įstrigusio prie Antarktidos krantų, keleiviai ir įgulos nariai ketina sutikti Naujuosius metus vakarėlyje su gėrimais ir dainomis, laukdami, kol liausis pūga ir galės atskristi Kinijos sraigtasparnis, kuris turi juos išgelbėti.
Ledynuose prie Antarktidos įstrigęs laivas „MV Akademik Šokalskij“.
Ledynuose prie Antarktidos įstrigęs laivas „MV Akademik Šokalskij“. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tačiau linksmindamiesi jie negalės perlenkti lazdos, nes pagalba gali atvykti bet kurią minutę.

Laivas „Akademik Šokalskij“, įstrigęs nuo gruodžio 24-osios už maždaug 100 jūrmylių (185 kilometrų) nuo Prancūzijai priklausančios Dumont'o D'Urville'o stoties Antarktidoje ir už 1,5 tūkst. jūrmylių (2,8 tūkst. kilometrų į pietus nuo Tasmanijos), Naujuosius metus sutiks 11 val. Grinvičo (13 val. Lietuvos) laiku – dviem valandom anksčiau nei Sidnėjus.

Ryšys su laivu, įstrigusiu viename iš šalčiausių ir atokiausių mūsų planetos kampelių, nuolat trūkinėja, tačiau yra žinoma, kad keleiviai planavo susirinkti kajutkompanijoje ir sudainuoti specialią dainą apie jų patirtus nuotykius.

Linksmybės turės būti ribojamos, nes įgulai ir keleiviams gali tekti bet kuriuo momentu palikti laivą, jeigu nurimtų vėjas ir liautųsi snygis

Tačiau linksmybės turės būti ribojamos, nes įgulai ir keleiviams gali tekti bet kuriuo momentu palikti laivą, jeigu nurimtų vėjas ir liautųsi snygis.

„Šio vakaro šventimas buvo tramdomas žinojimo, kad neabejotinai būsime išskraidinti sraigtasparniu – iš esmės pasitaikius pirmai progai, kai tik pagerės orai“, – ekspedicijos gydytojas Andrew Peacockas sakė paskambinęs palydoviniu telefonu.

„Draugija buvo nuostabu, tačiau truputį gaila, kad viskas taip susiklostė. Žinome, kad daugybė kitų žmonių nepaprastai sunkiai dirba, kad mus iš čia ištrauktų“, – pridūrė jis.

„Akademik Šokalskij“ išplaukė iš Naujosios Zelandijos lapkričio 28-ąją per privačią ekspediciją, kuria siekta paminėti garsaus australo keliautojo Douglaso Mawsono žygio į Antarktidą 100-ąsias metines.

Netoliese esančio Kinijos ledlaužio sraigtasparnis yra pasiruošęs pakilti bet kuriuo metu, kai kitas ledlaužis, priklausantis Australijai, pirmadienį nesugebėjo pasiekti įstrigusio laivo, antradienį nurodė Australijos jūrų saugumo valdyba (AMSA).

Gelbėtojai planavo išskraidinti visus 52 keleivius į Kinijos ledlaužį „Snow Dragon“, o dauguma įgulos narių tikriausiai liks savo laive, pridūrė AMSA.

Kinijos laivas šeštadienį jau buvo priartėjęs tiek, kad matė „Akademik Šokalskij“ prie horizonto, bet turėjo pasukti atgal, nesugebėjęs pralaužti ledų, kurie vietomis buvo 3 metrų storio.

Tose platumose šiuo metu tvyro poliarinė diena, todėl keleiviams buvo nurodyta, kad evakuacija gali prasidėti bet kuriuo metu.

Iš „Snow Dragon“ keleivius planuojama perkelti į Australijos laivą „Aurora Australis“, gabenantį atsargas į Antarktidą.

Tose platumose šiuo metu tvyro poliarinė diena, todėl keleiviams buvo nurodyta, kad evakuacija gali prasidėti bet kuriuo metu.

„Orai vargu ar pradės gerėti anksčiau nei rytoj, tas sprendimai dėl gelbėjimo operacijos gali būti priimti per trumpą laiką“, – AMSA informavo antradienį.

Tarp 74 žmonių, esančių Rusijos laive, esama mokslininkų ir turistų, daugiausiai australų, taip pat 22 įgulos nariai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min