Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Antiteroristinė operacija Ukrainoje: išvaduotas Sviatogorskas; prie Kramatorsko apšaudytas Ukrainos karinių pajėgų sraigtasparnis

Mitingas Maidano aikštėje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Mitingas Maidano aikštėje
Šaltinis: 15min.lt/BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ukrainos vidaus reikalų ministerijos (VRM) pareigūnai pranešė, kad „antiteroristinės operacijos“ metu išvaduotas Sviatogorskas, esantis rytinėje šalies dalyje. Tuo metu prie Kramatorsko apšaudytas Ukrainos karinių pajėgų sraigtasparnis.

Papildyta 20.48 val. Išvaduotas Sviatogorskas

Kaip skelbia naujienų agentūra „Unian“, Ukrainos VRM pareigūnai pranešė apie įvykdytą „antiteroristinę operaciją“ Sviatogorske, kurs yra rytinėje šalies dalyje. Skelbiama, kad operacijos metu išvaduotas Sviatogorskas. Šiuo metu jame patruliuoja policijos pareigūnai. Apie aukas nepranešama.

Prie Kramatorsko apšaudytas Ukrainos karinių pajėgų sraigtasparnis

Karinio-politinio centro vadovas Dmitrijus Tymčukas savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pranešė, kad prie Kramatorsko apšaudytas Ukrainos karinių pajėgų sraigtasparnis.

Operatyviniais grupės „Informacinis pasipriešinimas“ duomenimis, prieš pusė valandos danguje prie Kramatorsko nežinomi asmenys apšaudė Ukrainos karinių pajėgų sraigtasparnį MI-8, – paskelbė D.Tymčiukas.

Jis taip pat teigė, kad sraigtasparnis apšaudytas iš automatinio ginklo, kurio kalibras 5,45 mm. Apie nukentėjusiuosius nepranešama.

Ekspertas: „Jei žmonės nusigręš nuo laikinosios Ukrainos vyriausybės, Rusijos gniaužtai pasieks Kijevą ir apims visą šalį“

Buvęs Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretoriaus pavaduotojas Stepanas Gavrišas pripažino, kad laikinosios Ukrainos vyriausybės veiksmai netobuli, tačiau teigė, kad dabar ji priversta srėbti košę, kurios privirė buvusio šalies vadovo Viktoro Janukovyčiaus vyriausybė.

Jei žmonės nusigręš nuo laikinosios Ukrainos vyriausybės, Rusijos gniaužtai pasieks Kijevą ir apims visą šalį, – teigė jis.

Kaip skelbia naujienų agentūra „Unian“, jis paragino Ukrainos piliečius remti laikinąją šalies vyriausybę.

„Jei žmonės nusigręš nuo laikinosios Ukrainos vyriausybės, Rusijos gniaužtai pasieks Kijevą ir apims visą šalį“, – teigė jis. Tuo pačiu jis pripažino, kad laikinosios vyriausybės veiksmai nėra tobuli, tačiau pažymėjo, kad šiuo metu ji susiduria su problemomis, kurias „paveldėjo“ iš buvusio prezidento Viktoro Janukovyčiaus vyriausybės.

Ekspertas taip pat teigė, kad Rytų Ukrainoje tikrai yra žmonių, kurie nori ideologinių pokyčių, tačiau valdžios institucijos jų negirdi.

Vokietijos užsienio reikalų ministras: Ukrainoje krizę išspręsti darosi „vis sunkiau“

Tuo metu Vokietijos užsienio reikalų ministras trečiadienį perspėjo, kad padėtį Ukrainoje darosi vis sunkiau išspręsti, kai didžiausias nuo Šaltojo karo laikų susipriešinimas tarp Maskvos ir Vakarų nerodo jokių silpnėjimo ženklų.

Matome, kad padėtis blogėja kiekvieną dieną. Mes stebime, kaip Ukrainos rytuose užgrobiami vis kiti pastatai, kaip konfliktas eskaluojamas, – sakė Moldovoje viešintis Vokietijos ministras Frankas-Walteris Steinmeieris.

„Deja, mes matome, kad padėtis blogėja kiekvieną dieną. Mes stebime, kaip Ukrainos rytuose užgrobiami vis kiti pastatai, kaip konfliktas eskaluojamas, – sakė Moldovoje viešintis Vokietijos ministras Frankas-Walteris Steinmeieris. – Mes raginame Rusiją paskatinti padėties stabilizavimą, Ženevos susitarimų vykdymą“.

Jis sakė, kad padėtį Ukrainoje būtiną sureguliuoti „tik diplomatinėmis priemonėmis, dialogo būdu“, ir pabrėžė, kad „Vokietija ir Prancūzija yra prieš teritorinį Ukrainos skaidymą“.

F.W.Steinmeieris Kišiniove lankosi kartu su savo kolega iš Prancūzijos Laurent'u Fabiusu; jiedu čia nori parodyti savo palaikymą Moldovai, siekiančiai pasirašyti politinę ir prekybos sutartį su Europos Sąjunga.

Per bendrą spaudos konferencija su Moldovos ministru pirmininku Iurie Leanca L.Fabiusas pabrėžė, kad Kišiniovo partnerės „skatins stabilumo Moldolvoje išsaugojimą“.

„Mes smerkiame Rusijos įvykdytą Krymo aneksiją, esame už Ukrainos teritorinį vientisumą. Moldova turi siekti Padniestrės konlikto sureguliavimo, išsaugodama partneriškus santykius su Rusijos Federacija; visi konfliktai turi būti sureguliuoti tik taikiomis priemonėmis, dialogo būdu“, – pabrėžė Prancūzijos ministras, kreipdamasis į Moldovos premjerą.

Moldova tikisi vadinamąją Asociacijos su ES sutartį pasirašyti birželio pabaigoje.

L.Fabiusas pažymėjo, kad tokia sutartis nebus kliūtis šiai šaliai palaikyti ryšius su Rusija. „Nėra jokio prieštaravimo ... kad jūsų geri santykiai su Rusija tęsis“, – sakė L.Fabiusas per kitą spaudos konferenciją, surengtą kartu su Moldovos užsienio reikalų ministre Natalija Gherman.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min