Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 16d. 08:55

Antrasis JAV užsikrėtimo Ebolos virusu atvejis labai neraminantis, galimi kiti protrūkiai

Ebolos virusas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Ebolos virusas

Antrosios Teksaso sveikatos apsaugos darbuotojos užsikrėtimas mirtinai pavojingu Ebolos virusu yra „labai neraminantis“, trečiadienį pareiškė pareigūnai, perspėdami, kad Jungtinėse Valstijose artimiausiomis dienomis gali būti užfiksuota naujų užsikrėtimo atvejų.

Abi sveikatos apsaugos darbuotojos užsikrėtė prižiūrėdamos liberietį pacientą Thomą Ericą Duncaną, kai jis buvo gydomas Dalase veikiančioje „Texas Health“ prestbiterionų ligoninėje.

Antrajai moteriai neturėjo būti leista skraidyti vietos reisais likus kelioms dienoms prieš tai, kai jai buvo diagnozuota Ebolos karštinė, nors „itin maža tikimybė“, kad ji galėjo užkrėsti kitus keleivius, sakė JAV ligų kontrolės ir prevencijos centrų (CDC) direktorius Thomas Friedenas.

Ji priklausė grupei asmenų, kurie, kaip žinota, turėjo kontaktą su Ebola. Jai nederėjo skraidyti komercine avialinija, – Th.Friedenas sakė žurnalistams.

„Ji priklausė grupei asmenų, kurie, kaip žinota, turėjo kontaktą su Ebola. Jai nederėjo skraidyti komercine avialinija“, – Th.Friedenas sakė žurnalistams.

CDC rekomendacijose pabrėžiama būtinybė „kontroliuoti judėjimą“, todėl reikėtų suprasti, kad potencialiai užsikrėtusiems negalima naudotis jokiomis viešojo susisiekimo priemonėmis, aiškino jis.

Th.Friedenas taip pat pažymėjo, kad ta moteris po kontaktų Ebolos karštine sirgusiu pacientų pati stebėjo, ar jai nepasireikš užsikrėtimo požymiai.

Medikės temperatūra buvo pakilusi iki 37,5 laipsnio Celsijaus, tačiau nesiekė 38 laipsnių – nustatytos ribos, kada ji jau turėjo kreiptis pagalbos. Kai ta moteris sėdo į lėktuvą, jos bendradarbės diagnoze dar nebuvo žinoma.

„Tuo metu dar nebuvo žinoma, ar buvo kontaktų (su virusu) rūpinantis tuo pacientu“, – pažymėjo Th.Friedenas.

Antroji sveikatos apsaugos darbuotoja spalio 10-ąją skrido oro bendrovės „Frontier Air“ lėktuvu iš Dalaso Fort Vorto oro uosto į Klivlendą Ohajo valstijoje, o grįžo spalio 13-ąją.

Antradienį ji pranešė karščiuojanti ir buvo nedelsiant izoliuota ligoninėje. Jos diagnozė buvo paskelbta trečiadienį.

Ieškomi 132 keleiviai

„Ji nevėmė. Ji nekraujavo. Taigi, pavojus aplink ją buvusiems žmonėms buvo itin mažas – tačiau, laikydamiesi padidinto saugumo, mes susisieksime su jais visais“, – pažymėjo Th.Friedenas.

CDC siekia apklausti 132 žmones, kurie spalio 13-ąją skrido tuo pačiu „Frontier Airlines“ reisu kartu su ta moterimi iš Ohajo į Teksasą.

Th.Friedenas sakė, kad ta medikė šiuo metu „serga, tačiau yra kliniškai stabili“. Ta moteris bus perkelta į Emory universitetą Atlantoje tolesniam gydymui.

Emory universiteto pranešime sakoma, kad moteris bus gydoma tame pačiame izoliuotame skyriuje, kuriame tebelaikomas kitas neįvardytas pacientas – kaip pranešama, vienas gydytojas, evakuotas iš Siera Leonės praeitą mėnesį.

Pirmuoju Jungtinių Valstijų teritorijoje Ebolos virusu užsikrėtusiu žmogumi tapo tos pačios ligoninės slaugė Nina Pham. Ji irgi susirgo prižiūrėdama Th.E.Duncaną, kuris mirė nuo Ebolos karštinės spalio 8 dieną.

Abi darbuotojos turėjo artimų kontaktų su Th.E.Duncanu nuo rugsėjo 28–30 dienomis, kai jam buvo diagnozuota Ebolos viruso infekcija. Tuo metu vyras vėmė ir viduriavo, sakė Th.Friedenas.

„Nustatyta, kad (medikų) komanda tas kelias pirmąsias dienas ligoninėje naudojo įvairias individualios apsaugos priemones, – sakė CDC vadovas. – Nepaprastai svarbu, kad tai būtų daroma nuosekliai ir teisingai.“

Tas apsaugines priemones sudarė veido kaukė, pirštinės, chalatas ir veido apsauginis skydelis.

JT Saugumo Taryba: pasaulis turi „dramatiškai plėsti“ kovą su Ebolos virusu

Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba trečiadienį paragino tarptautinę bendriją „spartinti ir dramatiškai plėsti“ pagalbą kovojant su Ebolos viruso plitimu.

Vienbalsiai priimtame pareiškime 15 narių Saugumo Taryba perspėjo, kad pasaulio atsaku „kol kas nepavyksta adekvačiai spręsti protrūkio ir jo padarinių dydžio“.

Taryba paragino visas valstybes nares ir daugiašales organizacijas „spartinti ir dramatiškai plėsti aprūpinimą ištekliais ir finansinę bei materialinę pagalbą“.

Raginama skirti mobilių laboratorijų, lauko ligoninių, parengtų klinikinių darbuotojų, gydymo ir diagnostikos priemonių, vakcinų, apsauginių priemonių.

Raginama skirti mobilių laboratorijų, lauko ligoninių, parengtų klinikinių darbuotojų, gydymo ir diagnostikos priemonių, vakcinų, apsauginių priemonių.

Tuo pačiu Saugumo Taryba paragino valstybes, oro bendroves ir krovinių vežimo kompanijas nenutraukti prekybos ir kelionių ryšių su Vakarų Afrikos šalimis, labiausiai nukentėjusiomis nuo Ebolos karštligės protrūkio.

„Jie išreiškė savo tebesitęsiantį susirūpinimą dėl paveiktų šalių izoliavimo žalingo poveikio ryšium su prekybos ir kelionių suvaržymais, įvestais paveiktoms šalims, taip pat – dėl diskriminavimo aktų prieš Gvinėjos, Liberijos ir Siera Leonės piliečius“, – sakoma pareiškime.

Saugumo Taryba dėl šio pareiškimo susitarė po JT vadovo Ban Ki-moono specialaus atstovo JT atsakui į epidemiją Anthony Banbury antradienį surengto informavimo.

Šiemet nuo Ebolos viruso jau mirė beveik 4,5 tūkst. žmonių, daugiausia – Liberijoje, Siera Leonėje ir Gvinėjoje, o sveikatos apsaugos pareigūnai perspėja, kad dar daug daugiau žmonių mirs, jei virusas toliau plis tokiu greičiu, kokiu plinta dabar.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min