Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apklausa Rusijoje: kas trečias rusas mano, kad jų visi bijo, kas ketvirtas – kad nekenčia

Nacionalinės vienybės dienos minėjimas Rusijoje
„Scanpix“/AP nuotr. / Nacionalinės vienybės dienos minėjimas Rusijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

86 proc. rusų didžiuojasi tuo, kad gyvena Rusijoje. Tai paaiškėjo po „Levados“ centro atliktos visuomenės nuomonės apklausos, kurią cituoja Tvn24.pl. Šis tyrimas parodė, kad rusų pasididžiavimo jausmas savo šalimi yra išaugęs iki tokių aukštumų, kokių niekada nebuvo.

Į klausimą, ar didžiuojasi tuo, kad gyvena Rusijoje, vos 7 proc. apklaustųjų atsakė „ne“, dar 8 proc. neturėjo nuomonės. Visi kiti – tikrai didžiuojasi arba greičiau didžiuojasi.

Besididžiuojančiųjų savo šalimi pastarąjį kartą tiek daug buvo tik 2007 metais, kai Rusija demonstravo itin gerus ekonominius rodiklius. 2013 metais į šį klausimą teigiamai atsakė tik 70 proc.

Apklausoje taip pat buvo klausimas, ar žmonės didžiuojasi dabartine Rusija, teigiamai atsakė 69 proc. apklaustųjų ir tai yra geriausias rodiklis nuo pat 2006 metų, kai „Levados“ centras pradėjo tokias apklausas daryti.

Pusė rusų mano, kad savo valstybę būtina remti net tuo atveju, jeigu ji nėra teisi vykdydama vienokią ar kitokią politiką. 69 proc. jaučiasi laisvi, gyvendami Rusijos visuomenėje, šis rodiklis irgi yra itin aukštas. Iki šiol daugiausia tokių žmonių buvo 2011 metais, bet tai tesiekė 58 proc.

Apklaustųjų taip pat klausta, ar, jų manymu, keičiasi kitų kraštų požiūris į Rusiją per pastarąjį pusmetį. 30 proc. apklaustų rusų tvirtina, kad „pradėta mūsų labiau bijoti“, o 24 proc. – „pradėta mūsų labiau nekęsti“.

Ši apklausa buvo atlikta spalio 24-27 dienomis, joje dalyvavo 1630 asmenų iš 134 Rusijos Federacijos vietovių 46 šalies regionuose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Rusija Rusai
Parašykite atsiliepimą apie 15min