Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apsimelavęs sukčius Madoffas galiausiai stojo akis į akį su tiesa ir aukomis

Bernardas Madoffas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Bernardas Madoffas
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Bernardui Madoffui visuomet patiko puošnūs papuošalai, o dabar jis savo kolekcijoje turi sidabro spalvos antrankius.

Ketvirtadienį B.Madoffo surakinimas antrankiais Manhatano teismo salėje buvo tam tikra tiesos akimirka 70 metų vyrui, kuris sukūrė ištisą melo imperiją.

„Kaip dažnai gyvenime asmeniškai pamatai velnią?“ – klausė ribotos rizikos fondo makleris Danielis Strachmanas, kuris atėjo pasižiūrėti teismo posėdžio.

Vos keliasdešimt minučių prieš tą akimirką jis padarė kaltės pripažinimo pareiškimą dėl 11 kaltinimų sukčiavimu, melagingu liudijimu ir vogimu. Už tą įspūdingą nusikaltimų sąrašą jam gresia kalėjimas iki 150 metų.

Tai jis turėjo padaryti priešais kelis iš tūkstančių jo aukų ir įpykusius visuomenės atstovus, kurie susirinko teismo salėje ir kitoje patalpoje, kur teismo procesas buvo transliuojamas ekrane.

„Kaip dažnai gyvenime asmeniškai pamatai velnią?“ – klausė ribotos rizikos fondo makleris Danielis Strachmanas, kuris atėjo pasižiūrėti teismo posėdžio.

„Velnias“ vilkėjo pilką kostiumą, žilus plaukus buvo susišukavęs atgal. Atrodė, kad jis nervinasi, yra lyg sumažėjęs ir nusilpęs.

„Įsipilkite vandens“, – jam pasakė teisėjas Denny Chinas.

Graudaus, palaužto vyro įvaizdis galėjo būti išpūstas – juo, kaip ir atsiprašymu, kurį jis ištarė, galbūt siekiama sukelti užuojautą.

Tačiau gali būti ir taip, kad B.Madoffas iš tikrųjų neatlaiko spaudimo, kurį patiria matydamas, kaip žlugo jo gyvenimas, ir turėdamas susidurti su žmonėmis, kurių gyvenimus sužlugdė.

Tie žmonės sėdėjo už jo, teismo salėje, tačiau jis turėjo jausti jų deginamus žvilgsnius.

Trims iš jų buvo leista liudyti, ir jie nė kiek netramdė savo pykčio.

Kai viena auka žengė nuo pakylos B.Madoffo link ir šaukė kažkada gerbtam Volstrito titanui „pasižiūrėti į savo aukas“, turėjo įsikišti teismo pareigūnas.

B.Madoffas, kuris iš pačių nuovokiausių pasaulio investuotojų išviliojo milijardus dolerių, regis, vis dar vylėsi priversti pasaulį į viską pažvelgti jo akimis.

Gynybos advokatas Ira Sorkinas įrodinėjo, kad B.Madoffui, kuris pripažino savo kaltę, turėtų būti parodytas gailestingumas ir kad jam turėtų būti leista likti savo apartamentuose iki nuosprendžio priėmimo birželio 16 dieną.

Tai tie patys 7 mln. dolerių (18,7 mln. litų) vertės apartamentai Manhatane, kuriuose B.Madoffas po savo arešto gyveno su žmona Ruth.

Iš to paties buto jis, pažeisdamas savo paleidimo už užstatą sąlygas, išsiuntinėjo draugams daugiau kaip milijono dolerių vertės vėrinių su deimantais, kitų papuošalų, laikrodžių „Cartier“.

Tačiau viskas pasikeitė. Kandus juokas pasigirdo teismo salėje, kai I.Sorkinas paminėjo, kad turtuolė Ruth Madoff iš savo lėšų apmokėjo vyriausybės nurodytas saugumo priemones tame bute.

D.Chinas turėjo paprašyti susirinkusiųjų nusiraminti. Tada teisėjas, kuris laikėsi ramiai, suteikė jiems tai, ko jie norėjo. „Ketinu grąžinti kardomajam kalinimui poną Madoffą“, – sakė jis.

Nukentėjusieji ir vėl sutrikdė oficialią teismo salės atmosferą, šį kartą – plojimais.

Teismo pareigūnas uždėjo B.Madoffui antrankius.

Nerūdijančio plieno žiedai iš tolo švietė ant šio vyro riešų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min