Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apsivalymas Ukrainoje: vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas skelbia karą įstatymų nesilaikantiems revoliucionieriams

Maidano kovotojai
„Scanpix“ nuotr. / Maidano kovotojai
Šaltinis: 15min
0
A A

Ukrainos ultranacionalistų judėjimo „Pravyj sektor“ koordinatoriaus Oleksandro Muzyčkos, dar žinomo kaip Saško Bielyj, mirtis griauna Ukrainos valdžios vienybę. O.Muzyčka buvo nušautas per specialiąją sulaikymo operaciją. „Pravyj sektor“ reikalauja vidaus reikalų ministro Arseno Avakovo atsistatydinimo, o šis atkerta, kad prieš įstatymą visi turi būti lygūs.

Nušautas per sulaikymo operaciją

Judėjimo „Pravyj sektor“ („Dešinysis“ arba „Teisusis sektorius“) garsenybė O.Muzyčka buvo nušautas per specialiąją jo sulaikymo operaciją. Kovo 25 d. naktį milicininkai O.Muzyčką aptiko kaimo kavinėje „Trys karosai“ netoli Rivno miesto. Nuspręsta jį sulaikyti. O.Muzyčka iš kavinės šoko pro langą ir pradėjo šaudyti į pareigūnus. Šie taip pat atsakė ugnimi. O.Muzyčka buvo nušautas.

Nuotr. iš „YouTube“/Oleksandras Muzyčka
Nuotr. iš „YouTube“/Oleksandras Muzyčka

Per specialią operaciją buvo sulaikyti trys judėjimo „Pravyj sektor“ aktyvistai. Jie pristatyti į apklausą Kijeve, bet vėliau buvo paleisti.

Ukrainoje vasario pabaigoje buvo pradėtas baudžiamasis tyrimas dėl O.Muzyčkos veiksmų, kai šių metų vasario 27 dieną jis užpuolė Rivno srities prokurorą jo kabinete, taip pat grasino „pakarti kaip šunį“ vidaus reikalų ministrą A.Avakovą. Buvo paskelbta oficiali jo paieška.

D.Jarošas: tai – kontrrevoliucija

„Pravyj sektor“ vadovai pareikalavo, kad vidaus reikalų ministras A.Avakovas atsistatydintų, o visi, kurie susiję su O.Muzyčkos nužudymu, būtų suimti. O.Muzyčkos koordinuoti „Pravyj sektor“ kovotojai pagrasino vidaus reikalų ministrui atkeršyti už savo vado mirtį.

„Mes negalime tylėdami stebėti aktyvios kontrrevoliucinės Ukrainos vidaus reikalų ministerijos veiklos. Reikalaujame, kad vidaus reikalų ministras A.Avakovas nedelsiant atsistatydintų, reikalaujame, kad būtų suimtas specialiųjų pajėgų būrio „Sokol“ vadas ir tie, kurie kalti dėl nužudymo“, – spaudos konferencijoje pareiškė „Pravyj sektor“ lyderis Dmytro Jarošas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ukrainos ultradešiniųjų grupuotės lyderis Dmytro Jarošas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ukrainos ultradešiniųjų grupuotės lyderis Dmytro Jarošas

D.Jarošas tvirtina, kad pastaruoju metu jaučiamas „kontrrevoliucinis spaudimas Maidanui, mūsų revoliucijos avangardui – judėjimui „Pravyj sektor“.

Jis tvirtina, kad pastaruoju metu jaučiamas „kontrrevoliucinis spaudimas Maidanui, mūsų revoliucijos avangardui – judėjimui „Pravyj sektor“.

„O.Muzyčkos, mūsų brolio, nužudymas yra viena tų operacijų, kurias vykdo Rusijos Federalinė saugumo tarnyba“, – pareiškė D.Jarošas.

Rusija O.Muzyčką per savo propagandinius televizijos kanalus buvo pavertusi tikru baubu, chaoso Ukrainoje bei revoliucionierių nebaudžiamumo simboliu.

Rusija O.Muzyčkai ir pačiam D.Jarošui yra pareiškusi kaltinimus terorizmo rėmimu, skatinimu imtis smurto ir yra paskelbusi jų tarptautinę paiešką.

A.Avakovas pažadėjo įvesti tvarką

Ukrainos vidaus reikalų ministras A.Avakovas nesirengia atsistatydinti. Priešingai – jis priima judėjimo „Pravyj sektor“ iššūkį ir žada, kad tiems, kurie nesilaiko įstatymų, bus griežtas.

„Jei banditai grasina ministrui, aš priimu šį iššūkį, nes tokios mano pareigos. Aš ir ateityje būsiu griežtas banditams, tiems, kurie ginkluoti ir nepaklūsta įstatymams“, – A.Avakovo žodžius cituoja „Hromadske TV“.

Aš banditais vadinu visus, kurie nesilaiko įstatymų, nepaisant to, kokius drabužius jie vilki, nesvarbu, ar tai būtų judėjimas „Pravyj sektor“, partija „Batkivščyna“ ar Maidano savigyna.

„Aš banditais vadinu visus, kurie nesilaiko įstatymų, nepaisant to, kokius drabužius jie vilki, nesvarbu, ar tai būtų judėjimas „Pravyj sektor“, partija „Batkivščyna“ (jai priklauso premjeras Arsenijus Jaceniukas, – red. Past.) ar Maidano savigyna“, – sakė ministras.

Vidaus reikalų ministras po to dar pridūrė: „Tikri patriotai su ginklu rankoje saugo šalies sienas ir stovi postuose, o tie, kurie landžioja po įmones, užgrobia privačias patalpas, yra banditai. Tuo labiau, kad jų rankose neregistruoti automatai.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min