Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2023 01 04

Apžvalgininkas apie rusų oligarchų „netyčines“ mirtis – tokių sutapimų nebūna

Nuo plataus masto karo Ukrainoje pradžios – ir net šiek tiek anksčiau – keli Rusijos oligarchai buvo rasti negyvi keistomis aplinkybėmis: pakarti ant medžio, baseino dugne, apsinuodiję rupūžių nuodais ar nukritę nuo laiptų. Tokių įtakingų rusų pernai buvo net 14. „Deutsche Welle“ apžvalgininkas Ivanas Preobraženskis komentare 15min teigė, kad tokių sutapimų tiesiog nebūna.
Ravilis Maganovas (dešinėje) ir Vladimiras Putinas
Ravilis Maganovas (dešinėje) ir Vladimiras Putinas / „Lukoil“ nuotr.

Rusijoje per praėjusius metus neįprastomis aplinkybėmis mirė bent 14 įtakingų asmenų, kurių dalis buvo susiję su tokiomis kompanijomis kaip „Gazprom“ ar „Lukoil“. Ši savižudybių ir nelaimingų atsitikimų banga kelia daug klausimų, į kuriuos kol kas nėra atsakymų.

Vienas iš pirmųjų žuvusiųjų – Leonidas Šulmanas, Rusijos bendrovės „Gazprom“, žinomos kaip gamtinių dujų gavybos, perdirbimo ir transportavimo įmonė, aukščiausio lygio vadovas.

Jis pats vadovavo „Gazprom Invest“, kuri valdo dujų milžinės investicinius projektus, transporto skyriui. 60-metis mirė 2022 m. sausio 30 d., likus kiek mažiau nei mėnesiui iki to, kai Vladimiras Putinas pradėjo „specialiąją karinę operaciją“ Ukrainoje. Jis buvo rastas savo namelio Sankt Peterburgo regione Rusijoje vonios kambaryje, o šalia jo – atsisveikinimo raštelis.

Praėjus vos mėnesiui, tame pačiame kaime buvo rastas negyvas dar vienas aukščiausio lygio „Gazprom“ vadovas. Vasario 25 d. Aleksandras Tiulakovas tariamai nusižudė savo garaže.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius