Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar D.Trumpo teisininkas susitiko su Kremliaus pareigūnais Prahoje?

Michaelas Cohenas
„Scanpix“/AP nuotr. / Michaelas Cohenas
Šaltinis: 15min
1
A A

Dokumente, kurį Donaldo Trumpo oponentų užsakymu paruošė vienas buvęs britų žvalgybos pareigūnas ir kurį antradienį paskelbė portalas „BuzzFeed“, skelbiama, kad išrinktojo JAV prezidento teisininkas Michaelas Cohenas pernai rugpjūtį Čekijos sostinėje Prahoje buvo slapta susitikęs su Kremliaus atstovais, rašo „The Atlantic“. M.Cohenas tai neigia, bet yra keistų sutapimų.

Anot ataskaitos, kurioje surašyti teiginiai nėra patvirtinti, autoriaus, jo šaltinis Kremliuje jam patvirtino, kad M.Cohenas buvo susitikęs su Rusijos valdžios atstovais. Susitikimas buvo slaptas, bet šaltinis esą neleido suabejoti, kad jis įvyko praėjusių metų rugpjūtį Prahoje.

Priedanga susitikimui esą tapo Kremliaus valstybinė agentūra „Rosstrudničestvo“, kuri jau kelerius metus yra ir Lietuvos kontržvalgybos pareigūnų akiratyje.

Ši agentūra veikia po Rusijos užsienio reikalų ministerijos stogu ir oficialiai remia rusų kalbos, kultūros ir švietimo programas, bet iš tiesų rūpinasi propagandiniais Kremliaus projektais.

Ataskaitoje skelbiama, kad M.Coheno susitikimas su rusais galėjo vykti „Rosstrudničestvo“ biure Prahoje. Iš Maskvos į Čekiją esą atvyko Federacijos Tarybos užsienio reikalų komiteto pirmininkas Konstantinas Kosačiovas.

„RIA Novosti“/„Scanpix“ nuotr./Konstantinas Kosačiovas
„RIA Novosti“/„Scanpix“ nuotr./Konstantinas Kosačiovas

Dokumente taip pat minima dar viena M.Coheno kelionė į Europą. Šįkart – esą susitikti su Rusijos prezidento administracijos teisininkais ir kartu išsrėbti košę, kurios privirė nepriklausoma Vakarų žiniasklaida.

Žurnalistai buvo neseniai išsiaiškinę ir paskelbę apie buvusio D.Trumpo kampanijos vadovo Paulo Manaforto ryšius su prorusišku Viktoro Janukovyčiaus režimu Ukrainoje. Taip pat – apie tuomečio D.Trumpo patarėjo užsienio politikos klausimais Carterio Page'o slaptas keliones į Maskvą.

„Scanpix“/AP nuotr./Carteris Page'as
„Scanpix“/AP nuotr./Carteris Page'as

M.Cohenas susitikti su V.Putino administracijos pareigūnais esą turėjo Maskvoje, tačiau neva nutarta nerizikuoti ir pasirinkti „minkštos“ ES šalies sostinę.

Kokią? Nežinoma, tačiau savaitraštis „Newsweek“ lyg tyčia rašo, kad pernai rugpjūtį „D.Trumpo atstovas Rytų Europoje susitiko su rusais“ pastate, priklausančiame, žinoma, „Rosstrudničestvo“.

Nors vieta, kur vyko susitikimas, neskelbiama, Vakarų šalies žvalgybininkas „Newsweek“ atskleidė, kad jį stebėjo būtent Estijos užsienio žvalgybos tarnyba – Informacijos taryba (Teabeamet). Prielaida – kad M.Cohenas viešėjo Estijoje.

Pats M.Cohenas antradienio vakarą kategoriškai paneigė paviešintoje dosjė jam metamus įtarimus, o „Twitter“ paskelbė savo JAV piliečio paso nuotrauką, pridurdamas, kad niekada nebuvo Čekijoje ir Prahoje.

„Ši istorija yra absoliuti klastotė. Aiškiai jums sakau, kad aš nebuvau Prahoje, aš niekada nebuvau Čekijoje, nebuvau Rusijoje. Ši istorija yra visiškai netiksli, tai yra suklastota naujiena, kuri šmeižia D.Trumpą“, – „The Atlantic“ teigė M.Cohenas.

Jis teigė, kad tuo metu, kai tariamai turėjo būti Prahoje, iš tiesų su sūnumi lankėsi Pietų Kalifornijos universitete, kur susitiko su beisbolo komandos treneriu. Pastarasis netrukus patvirtino, kad Cohenai iš tiesų viešėjo Los Andžele.

M.Cohenas tikino, kad vasarą lankėsi vienintelėje ES valstybėje Italijoje, kurioje atostogavo. Tiesa, internautai jau atkreipė dėmesį, jog tai nereiškia, kad D.Trumpo atstovas nesilankė Prahoje. Ir Italija, ir Čekija priklauso Šengeno zonai, tad jokių antspaudų pase kertant sieną neatsiranda.

Komentarai: 1
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min