Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar Indijoje karvės rūpi labiau nei moterys?

Ar karvės Indijoje rūpi labiau nei moterys?
Ar karvės Indijoje rūpi labiau nei moterys?
Šaltinis: 15min
1
A A

Neseniai internete pasirodė nuotraukos, kuriose matyti kasdienėje aplinkoje užfiksuotos moterys, prisidengusios karvių kaukėmis. Tai – ne dar viena keista internautų mada, o Indijos moterų protesto forma, įkvėpta fotografo Sujatro Ghosho, rašo „The Guardian“.

Kai 2012-aisiais Delyje grupė vyrų išprievartavo ir nužudė studentę, šalyje įsiplieskė diskusijos apie smurtą prieš moteris. Tačiau praėjus daugiau nei ketveriems metams, policijos statistika rodo, kad išžaginimų ir vaikų tvirkinimo atvejų Indijos sostinėje vargiai sumažėjo.

2016 per dieną vis dar būdavo užfiksuojami šeši prievartavimo ir 12 vaikų tvirkinimo atvejų.

Už moterų teises kovojančios grupės tokius skaičius sieja su giliai įsišaknijusiu patriarchaliniu požiūriu, nekompetentingais ir nejautriais policijos pareigūnais bei nepakankamai apšviestomis ir stebimomis gatvėmis kai kuriose miesto vietose.

Tuo pat metu šalyje suintensyvėjo į religines mažumas, daugiausia musulmonus, ir žemesniųjų kastų atstovus nukreiptas smurtas. Užpuolikai dengstėsi argumentu, esą jie tokiu būdu siekia apginti karves – gyvūną, kurį hinduistai laiko šventu.

Tinklalapio „IndiaSpend“ duomenimis, per pastaruosius aštuonerius metus 97 proc. su karvėmis susijusių nusikaltimų buvo įvykdyti po 2014-ųjų. Tais pačiais metais Indijos premjeru buvo išrinktas Narendra Modi, kampanijos metu pasisakęs prieš šių galvijų skerdimą.

Nors premjeras pasmerkė išpuolius, jo partijos bendražygiai, dengdamiesi karvių gynimu, nuolat pateisindavo smurtą.

S.Ghoshas: „Svarbiausias klausimas yra moterų teisės ir apsauga. Nesu prieš karvių apsaugą, myliu gyvūnus. Tačiau esu susirūpinęs savo šalies sociopolitiniu scenarijumi."

Be to, kai N.Modi atėjo į valdžią, buvo sugriežtintos bausmės už karvių kontrabandą ir skerdimą.

Stebėdamas šiuos įvykius ir pasipiktinęs, kad karvių apsaugai šalyje skiriama daugiau dėmesio nei moterims, menininkas iš Kolkatos Sujatro Ghoshas sukūrė fotografijų projektą.

Iš pradžių pasidalinęs nuotraukomis tik savo „Instagram“ paskyroje, neilgai trukus menininkas sulaukė viso pasaulio žiniasklaidos dėmesio.

„Svarbiausias klausimas yra moterų teisės ir apsauga. Nesu prieš karvių apsaugą, myliu gyvūnus, tačiau esu susirūpinęs savo šalies sociopolitiniu scenarijumi“, – „The Guardian“ sakė S.Ghoshas.

Fotografas teigia, kad šis projektas ne tik pabrėžia skirtumą tarp požiūrio į moteris ir karves, bet ir solidarizuojasi su nuo smurto nukentėjusiomis moterimis.

„Facebook“ nuotr./Sujatro Ghoshas
„Facebook“ nuotr./Sujatro Ghoshas

„Iš tiesų su šiomis politinėmis ir ekstremistinėmis grupėmis kovoti fiziškai niekada nebuvo mūsų pasirinkimas... Mano intencija buvo atkreipti žmonių dėmesį“, – tikino fotografas.

Komentarai: 1
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min