Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 sausio 21d. 22:56

Ar Julija Navalnaja taps „Rusijos Cichanouskaja“?

Aleksejus Navalnas ir Julija Navalnaja ligoninėje Berlyne
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Aleksejus Navalnas ir Julija Navalnaja ligoninėje Berlyne

Rusijos opozicionieriaus Aleksejaus Navalno žmona Julija Navalnaja jau tapo politike ir, jei bus reikalinga, galėtų opozicinėje veikloje pakeisti sutuoktinį, mano politologai. O režimas, panašu, baiminasi, kad jį netaptų Rusijos Sviatlana Cichanouskaja.

„Berniuk, atnešk degtinės, mes skrendam namo“, – sekmadienį prieš skrydį J.Navalnaja citavo eilutę iš filmo „Brolis 2“.

A.Navalnui pasidalijus šiuo vaizdo įrašu socialiniame tinkle, netrukus lėktuvas pakilo iš Berlyno į Maskvą, po to buvo nukreiptas į Šeremetjevo oro uostą, kuriame opozicionieriaus rėmėjų bent jau iš pradžių nebuvo.

Pasienio patikros punkte pareigūnams pareikalavus A.Navalno eiti kartu su jais, sutuoktiniai apsikabino ir pasibučiavo. Tą vakarą J.Navalnavaja žurnalistams komentavo itin mažai, tačiau jai išeinant iš oro uosto susirinkusieji skandavo: „Julija! Šaunuoliai!“

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Julija Navalnaja ir Aleksejus Navalnas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Julija Navalnaja ir Aleksejus Navalnas

Pirmadienį A.Navalnas buvo teisiamas tiesiog policijos nuovadoje, į kurią buvo atvežtas iš oro uosto. Jam skirta 30 parų arešto Maskvos izoliatoriuje „Matrosskaja tišina“. A.Navalnas nuteistas už tai, kad pažeidė lygtinės bausmės sąlygas, kai iš Rusijos išvyko gydytis į Berlyną jį apnuodijus nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.

A.Navalnas lygtinai buvo nubaustas sukčiavimo byloje. Tačiau pats tokius kaltinimus vadina politiškai motyvuotais.

Dar ilgiau opozicionierius gali praleisti už grotų dėl to, kad neva asmeniniams tikslams panaudojo jo antikorupciniam fondui skirtas lėšas.

Bendra kova

Praeitą gruodį laikraštis „Novaja Gazeta“ pavadino J.Navalnają „metų heroje“. Buvo primintas ryžtingas jos elgesys Omsko ligoninėje, kurioje buvo gydomas komos ištiktas A. Navalnas.

Tuomet ji parašė atvirą laišką prezidentui Vladimirui Putinui reikalaudama, kad būtų leista sutuoktinį išskraidinti į Vokietiją gydytis.

A.Navalno gydytojai labai priešinosi jo pervežimui, tačiau galiausiai J.Navalnajos tikslas buvo pasiektas – po laiško publikacijos opozicionierių leista išskraidinti, rašo „Deutsche Welle“.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Julija Navalnaja
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Julija Navalnaja

Sveikstantis po apnuodijimo, A.Navalnas „Instagram“ socialiniame tinkle skelbė apie savo meilę žmonai ir rašė, kaip ji juo rūpinosi.

Žurnalisto Jurijaus Dudo interviu metu A.Navalnaja sėdėjo šalia vyro. Paklausta apie grįžimą į Rusiją, ji tikino: „Aš – nebijau.“

Tuomet ji sakė, kad A.Navalno kova prieš korupciją yra ir jos kova.

Aleksandras Baunovas mano, kad nuodijimo istorija rodo A.Navalnajos „perėjimą nuo lydinčios figūros iki nepriklausomos veikėjos“.

„Dabar, kai Aleksejus yra suimtas, Navalnaja elgsis nepriklausomai“, – A.Baunovas sakė naujienų agentūrai AFP.

„Jos vaidmuo neabejotinai pasikeitė. Iš politiko žmonos ji pati tapo politike“ – naujienų agentūrai teigė politologas Konstantinas Kalačevas.

„Ji turi charizmos ir žavesio, yra kūrybinga, drąsi, jei reikėtų, ji lengvai galėtų pakeisti savo sutuoktinį“, – pridūrė jis.

A.Baunovas mano, kad kai kuriems žmonėms J.Navalnaja patinka daug labiau nei A.Navalnas – esą per pastarąjį dešimtmetį žmonės pavargo nuo tų pačių opozicijos veidų.

„Mums reikia naujų balsų. Julija – idealus variantas“, – AFP teigė A.Baunovas.

Rusijos valdžia, panašu, baiminasi Baltarusijos scenarijaus, kuriame politikos naujokė Sviatlana Cichanouskaja metė iššūkį ilgamečiam autokratui Aliaksandrui Lukašenkai po to, kai jos sutuoktinis buvo įkalintas, nurodo AFP.

Šeštadienį Kremliui artimam milijardieriui Konstantinui Malofejevui priklausanti žiniasklaidos priemonė grasino paviešinti intymias A.Navalno akimirkas su kitomis moteris, nebent J.Navalnaja pažadėtų „netapti Cichanouskaja Rusijoje“.

Tačiau sekmadienį oro uoste J.Navalnaja sakė nieko nebijanti ir ragino kitus nebijoti. Pirmadienį ji „Instagram“ rašė: „Nėra nieko, su kuo negalėtumėme susitvarkyti. Galiausiai viskas bus gerai.“

Trečiadienį J.Navalnaja socialiniame tinkle pasidalijo nuotrauka, kurioje, pasak jos – jau parą prie namų stovintis automobilis. Opozicionieriaus žmona ironizavo, kaip taip ją „saugo“ policijos pareigūnai.

„Dabar jie mane persekioja kaip tautos priešo žmoną“, – rašė J.Navalnaja.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

12:13
00:39
01:02

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min