Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2009 12 21, 08:16

Ar nugriaus Varšuvos „geluonį“?

Lenkijos užsienio reikalų ministras užsimojo nugriauti stalininį milžiną Varšuvos centre ir toje vietoje įkurti parką.
Ar nugriaus Varšuvos „geluonį“?
Ar nugriaus Varšuvos „geluonį“? / LŽ nuotr.

Tai – architektūrinis įžeidimas sostinės centre, paskutinis akmeninis sugriuvusios sovietinės imperijos palinkėjimas. Tokiais epitetais barstomi Kultūros ir mokslo rūmai Varšuvoje.

Milžiniškas Stalino epochos statinys turi būti nugriautas. Prie šios minties šalininkų prisijungė ir Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis. Įkvėptas Berlyno sienos griuvimo dvidešimtmečio, politikas nusprendė su žeme sulyginti Kultūros rūmus, kaip sovietų laikais patirto pažeminimo simbolį. Lenkijos diplomatijos vadovas nori, kad milžiniško statinio vietoje atsirastų parkas, panašus į vieną didžiausių Niujorko įžymybių – Centrinį parką.

Ministras neblogai išmano, kaip pagausinti šios minties šalininkų būrį – savo pareiškimus jis grindžia ekonominiais argumentais. Pasak R.Sikorskio, išlaikyti pastatą iždui atsieina milžinišką sumą, o suplanuotas kapitalinis remontas gali praryti net 100 mln. dolerių.

Šį pastatą sovietų diktatorius padovanojo Varšuvai 1952 metais. Subyrėjus SSRS, diskusijos dėl Kultūros rūmų įsiplieskė visu smarkumu. Lenkijoje buvo nugriauta daug su sovietine epocha susijusių statinių. Tačiau girdėti ir šį griozdą ginačių žmonių balsai. Jie sako, kad pastatas šiaip ar taip yra reikšmingo istorijos tarpsnio simbolis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min