Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar sankcijos sustabdys Vladimirą Putiną?

Vladimiras Putinas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Putinas
Šaltinis: Žinių radijas
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jungtinėms Amerikos Valstijoms (JAV) plečiant ekonomines sankcijas Rusijai, politologas Tomas Janeliūnas sako, kad net jei paties Rusijos prezidento Vladimiro Putino turtas sumažėtų perpus, tai jo nesustabdytų.

„Sankcijos yra horizantalios: nekeičiamas principas, kam jos taikomos, tiesiog išplečiamas asmenų ir įmonių sąrašas. Tai nekeičia iš esmės to požiūrio, ką galima nubausti ir kokia apimtimi tos sankcijos galėtų būti taikomos. Nemanau, kad šis trečias sankcijų etapas galėtų radikaliai pakeisti Kremliaus požiūrį į tai, kas darosi, ir labai ką nors išgąsdinti“, – laidoje „Aktualioji valanda“ sakė T.Janeliūnas.

Pasak politologo, net ir sumažinus V. Putino turtą perpus, jo motyvų tai nekoreguotų. Juos esą pakeistų tik reali grėsmė V. Putino politinei karjerai

Pasak politologo, dabartinės sankcijos skirtos po truputį didinti nuostolius kai kuriems asmenims ar įmonėms, kuriuos tie asmenys valdo. „Tai yra asmeninių finansų ribojimas – tai gali sukelti nuostolių ir asmeniškai V.Putinui. Ar dėl to praradimo jis ketintų sustoti, ar net plečiant tuos kaštus, pati veikimo logika pasikeistų, aš labai abejoju“, – laidoje kalbėjo T. Janeliūnas.

Pasak jo, net ir sumažinus V. Putino turtą perpus, jo motyvų tai nekoreguotų. Juos esą pakeistų tik reali grėsmė V. Putino politinei karjerai. 

„Jeigu grėstų prarasti tas politines pozicijas, kurias jis turi, ir tą valdžią, kuria jis su šalininkais mėgaujasi, tokia situacija turėtų būti žymiai radikalesnė ir ryžtingesnė. Matyt, teisūs tie, kurie kalba, kad visos Rusijos smarkus ekonomikos smukimas galėtų šiek tiek išbalansuoti dabartinio Kremliaus pozicijas ir jau grėstų jos vadovų postų praradimu“, – sakė T. Janeliūnas. 

JAV taikys sankcijas dar 7 Rusijos Vyriausybės pareigūnams bei 17 bendrovių, susijusioms su Rusijos prezidento Vladimiro Putino aplinka. Tai daroma siekiant nubausti Rusiją dėl veiksmų Ukrainoje. 

Visą laidos „Aktualioji valanda“ įrašą klausykite čia.

Žinių radijas
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min