Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Archeologai Filipinuose aptiko 1 000 metų senumo kaimą

Tokiuose sarkofaguose buvo guldomos egiptiečių mumijos
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Tokiuose sarkofaguose buvo guldomos egiptiečių mumijos. Filipinuose mokslininkai teigia atradę ne ką mažiau įdomius karstus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Archeologai teigia Filipinuose radę 1 000 metų senumo kaimo likučius. Apie tai mokslininkai sprendžia iš aptiktų kalkakmenio karstų. Iki šiol pietryčių Azijoje archeologai nebuvo radę nieko panašaus. Kaimas rastas džiunglėmis padengto kalno viršūnėje, skelbia washingtonpost.com.

Viename iš 15 kapų archeologai rado žmogaus dantį. Jo tyrimai parodys, kada maždaug šis žmogus gyveno. Nacionalinio muziejaus pareigūnas Eusebio Dizon teigia, kad Kamhantik kaimas gali būti mažiausiai 1 000 metų senumo. 

Stačiakampiai kapai mokslininkams yra svarbus atradimas, nes rodo, kad filipiniečiai maždaug 10-14 amžiuje naudojo pažangesnį laidojimo ritualą negu anksčiau manyta, o karstų gaminimui naudojo metalinius įrankius. 

Anksčiau rasti kapai mokslininkams atskleidė, jog filipiniečiai tais eros metais šiaurinėje šalies dalyje naudojo medinius karstus, o visur kitus – molinius. Nacionalinio muziejaus archeologas E.DIzonas 35 metus dalyvavo daugelyje tyrinėjimų, iš viso 27 šalyse, tarp jų ir Filipinuose.

Be kapų archeologai rado tūkstančius šūkių, molinių stiklainių, metalinių objektų ir kaulų fragmentų – tiek žmonių, tiek beždžionių, laukinių kiaulių ir kitų gyvūnų kapų. Kol kas archeologai ištyrė nedidelį teritorijos plotą ir tęs darbus. Manoma, kad kapų bus rasta ir daugiau.

Kapai buvo panašūs į senovės sarkofagus, kurios tapo lankytinomis vietomis ir Egipte, ir Europoje. 

Po kelerių metų, baigus tyrinėjimus, Filipinai ketina šioje vietoje atidaryti archeologinį ir ekoturizmo parką. Šalia atsiras ir muziejus. 

Šį atradimą džiugiai sutiko Mulanay miestelio, įsikūrusio pakrantėje žmonės. Jame gyvena 50 tūkst. gyventojų. Skurdus kalnų regionas iki šiol geriausiai buvo žinomas kaip pagrindinis mūšio laukas tarp armijos karių ir sukilėlių. Miesto meras Joselito Ojeda sakė, kad ši era jau praeityje ir archeologiniai atradimai padės ištrinti senus prisiminimus ir žengti pirmyn.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Filipinai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min