Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Areštuota buvusi Ukrainos premjerė Julija Tymošenko

J.Tymošenko arešto akimirka
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Julija Tymošenko
Šaltinis: BNS
0
A A

Pirmininkaujantis „dujų byloje“ Kijevo Pečiorų rajono teisėjas Rodionas Kirejevas patenkino kaltintojų prašymą areštuoti buvusią Ukrainos premjerę, partijos „Tėvynė“ lyderę Juliją Tymošenko.

Atsižvelgus į tai, kad pasirašiusi neišvykti ji vis dėlto gali mėginti vengti tyrimo, nutarta pakeisti kardymo priemonę.

Į salę įėjo keliasdešimt „Hryfon“ darbuotojų ir milicininkų. Už jų nugaros stovi J.Tymošenko ir moja ranka salėje esantiems deputatams ir žurnalistams.

Į teismo posėdžių salę įėjo keli milicijos darbuotojai. Jie apsupo stalą, už kurio buvo J.Tymošenko, ir išvedė ją iš salės.

Pareigūnų apsuptas automobilis su areštuota Tymošenko nuvažiavo Kreščatiku

Suimtiesiems vežti automobilus, kuriame yra areštuotoji buvusi Ukrainos premjerė ir partijos „Tėvynė“ lyderė Julija Tymošenko lėtai važiavo centrine Kjievo gatve – Kreščatiku, o po to pasuko į Ševčenkos gatvę.

Mašiną glaudžiai apsupę lydi teisėsaugos pareigūnai, kurie jėga stumia šalin J.Tymošenko šalininkus.

Kreščatike susirinko keli šimtai žmonių, minia vis didėja.

J.Tymošenko šalininkai bėgo paskui automobilį su sulaikytąja.

Pasak šaltinio Ukrainos Aukščiausioje justicijos taryboje, J.Tymošenko gresia laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Teismas bus pratęstas rugpjūčio 8 dieną

Teismo posėdis, nagrinėjantis „dujų bylą“, iškeltą buvusiai Ukrainos ministrei pirmininkei partijos „Tėvynė“ lyderei Julijai Tymošenko, bus pratęstas pirmadienį, rugpjūčio 8 dieną 10 valandą.

Tokį sprendimą paskelbė Pečiorų rajono teismo teisėjas Rodionas Kirejevas, pirmininkaujantis šios bylos svarstymui.

Prancūzijos ambasadorius atšaukiamas iš Kijevo dėl jo teiginių apie Tymošenko teismo procesą

Prancūzijos ambasadorius Ukrainoje Jacquesas Faure`as netrukus paliks savo postą, o Kijevas jau gavo paklausimą dėl pritarimo jo įgaliojimų perėmėjui, pranešė agentūrai „Interfax“ šaltinis diplomatiniame korpuse, akredituotame Kijeve.

Tarp galimų tokio sprendimo priežasčių šaltiniai diplomatiniuose sluoksniuose vadina oficialiojo Paryžiaus nepasitenkinimą tuo, kad J.Faure`as neseniai sau leido viešai vertinti buvusios ministrė pirmininkė Julijos Tymošenko teismo procesą, ir tai sukėlė Ukrainos užsienio politikos žinybos nepasitenkinimą.

„Dažniausiai Prancūzijos, kurioje pastaraisiais metais taip pat vyko virtinė daug atgarsių sukėlusių buvusių aukštų pareigūnų procesų, ambasadoriai vengia pareiškimų, kuriuos galima vertinti kaip kišimąsi į vidaus reikalus. Demonstratyvus santūrumas tais klausimais, kurie tiesiogiai nekenkia Prancūzijos interesams, yra klasikinė Prancūzijos diplomatijos linija. Matyt, Jacquesas Faure`as leido sau daugiau nei Paryžius mano esant priimtina“, – paaiškino agentūros pašnekovas.

Drauge jis pridūrė, jog pats Prancūzijos ambasadorius pasipiktino tuo, kad jo nediplomatinius teiginius, kuriuos jis sau leido uždarame ekspertų renginyje, išplatino partijos „Tėvynė“ spaudos tarnyba, kuri tuo „jam padarė meškos paslaugą“.

Kaip jau pranešta, Jacquesas Faure`as anksčiau pareiškė, kad teismo procesas J.Tymošenko „dujų byloje“ yra politinis. „Aš nenoriu komentuoti šio teismo, bet noriu pasakyti, jog Prancūzijoje susidarė toks įspūdis, kad, deja, Julijos Tymošenko procesas yra toli nuo teisės, bet labai arti politikos“, – pacitavo „Tėvynės“ spaudos tarnyba diplomato žodžius.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min