15min be reklamos
Publikuota 2022 09 16, 08:06

Argentinoje pateikti oficialūs kaltinimai dėl pasikėsinimo į viceprezidentę

Argentinoje ketvirtadienį buvo pateikti oficialūs kaltinimai vyrui, bandžiusiam nušauti viceprezidentę Cristiną Kirchner, ir jo draugei, rodo teismo dokumentai.
Cristina Kirchner
Cristina Kirchner / AFP/ „Scanpix“ nuotr.

Rugsėjo 1-ąją buvo nufilmuota, kaip 35 metų Fernando Sabagas Montielis iš arti nukreipia į C.Kirchner pistoletą. Tai įvyko prie viceprezidentės namų, jai sveikinantis su savo šalininkais.

F.S.Montielio ginklas dėl iki šiol nežinomų priežasčių neiššovė ir užpuolikas buvo sutramdytas bei areštuotas. Po trijų dienų buvo areštuota ir jo 23 metų draugė Brenda Uliarte.

Tyrimui vadovaujanti teisėja Maria Capuchetti abu juos apkaltino iš anksto suplanuotu bandymu nužudyti sunkinančiomis aplinkybėmis, rodo naujienų agentūros AFP matyti teismo dokumentai.

M.Capuchetti dar turi apkaltinti du poros pažįstamus – 21 metų Agustiną Diaz ir 27 metų Gabrielį Carrizo, areštuotus anksčiau šią savaitę.

Pasak pareigūnų, esama įrodymų, kad F.S.Montielis ir B. Uliarte „planavo ir anksto tarėsi“ nužudyti viceprezidentę, nors jų motyvai dar nėra iki galo aiškūs.

Tyrėjai analizuoja įtariamųjų paskyras socialiniuose tinkluose, tiria jų kompiuterius ir telefonus.

69 metų C.Kirchner, buvusi prezidentė, turi daug ištikimų gerbėjų tarp centro kairės peronistų judėjimo šalininkų.

Tačiau jos lygiai taip pat nemėgsta politinė opozicija, be to, viceprezidentės atžvilgiu vyksta korupcijos tyrimas.

Kitą dieną po išpuolio keliuose Argentinos miestuose paramą C.Kirchner demonstravo dešimtys tūkstančių žmonių.

Ketvirtadienį C.Kirchner pirmą kartą po pasikėsinimo kalbėjo viešai. Per Argentinos Senate įvykusį susitikimą su kunigais ir vienuolėmis, dirbančiais sostinės lūšnynuose, ji sakė: „Jaučiu, kad esu gyva Dievo ir švč. Mergelės dėka.“

Ji taip pat sakė, kad popiežius Pranciškus, kuris yra argentinietis, paskambino jai po užpuolimo ir išreiškė savo paramą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min