Dabar populiaru
Premjera
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 04, 15:29

Artėjant COP27 konferencijai, JT generalinis sekretorius ragina imtis veiksmų dėl klimato

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas pirmadienį paragino pasaulį imtis veiksmų dėl klimato, pavadinęs tai „gyvybės ar mirties klausimu, kova už mūsų pačių saugumą šiandien ir išlikimą rytoj“.
Antonio Guterresas
Antonio Guterresas / „Scanpix“/AP nuotr.

Žmonija šią vasarą patyrė didžiulį klimato kaitos poveikį, bendraudamas su žiniasklaida prieš derybas Kinšasoje teigė A.Guterresas.

Šios derybos Kongo Demokratinėje Respublikoje atveria kelią COP27 – 27-am JT aukščiausiojo lygio susitikimui dėl klimato kaitos. COP27 lapkričio 6–18 dienomis vyks Egipte, Šarm aš Šeiche.

„Trečdalis Pakistano buvo užtvindyta. Šiemetė vasara Europoje buvo karščiausia per 500 metų. Filipinai kenčia [nuo taifūnų]. Kuba liko be elektros. Jungtinėse Valstijose siautėjęs uraganas „Ian“ visiems mums priminė, kad nei viena šalis ir jokia ekonomika nėra apsaugota nuo klimato krizės“, – sakė A.Guterresas.

„Mes žinome, kad tautos ir žmonės kenčia... Jei nesiimsime veiksmų nuostoliams ir žalai atlyginti, prarasime daug pasitikėjimo ir dar labiau pakenksime klimatui“, – kalbėjo JT generalinis sekretorius.

„Tai yra moralinis reikalavimas, kurio negalime ignoruoti, o COP27 privalo būti ta vieta, kurioje imamasi veiksmų žalai ir nuostoliams atlyginti“, – sakė A.Guterresas.

Neoficialiose derybose dalyvauja delegatai daugiau nei iš 50 pasaulio valstybių, įskaitant Jungtinių Valstijų pasiuntinį klimato klausimais Johną Kerry.

Trečiadienį pasibaigsiančių Kinšasos derybų metu nesitikima jokių oficialių pranešimų.

Tikimasi, kad COP27 metu dominuos turtingesnės šalys, kurios istoriškai į aplinką išskiria daugiau anglies dioksido, ir kad jos suteiks didesnę paramą neturtingesnėms šalims.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min