Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 3d. 19:49

Artėjant koptų Kalėdoms Egipte sustiprintos saugumo pajėgos

Saugumo pajėgos Aleksandrijoje, Egipte
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Saugumo pajėgos Aleksandrijoje, Egipte

Egipte pirmadienį, po 21 žmogaus gyvybę nusinešusio pirmosios naujųjų metų dienos sprogdinimo Aleksandrijos bažnyčioje, artėjant koptų Kalėdoms, sustiprintas saugumo pajėgų budrumas.

Policijos pareigūnams buvo atšaukti laisvadieniai, papildomų saugumo priemonių imtasi ir oro bei jūrų uostuose, visoje šalyje veikia patikrinimo punktai, nurodyta neišleisti įtariamų asmenų iš šalies.

Pasak pareigūnų, sausio 7 dieną Kalėdas švęsiančių koptų bažnyčiose taip pat sustiprintas saugumas.

Baiminamasi dėl naujų tikinčiųjų protestų ir susirėmimų, per kuriuos šią naktį Kaire prie Šv.Morkaus katedros buvo sužeisti 45 policininkai.

Kaip informavo vienas Sveikatos apsaugos ministerijos pareigūnas, per susirėmimus prie katedros, kurioje yra Egipto Koptų Bažnyčios vadovo popiežiaus Shenouda III (Šenudos III) būstinė, buvo sužeisti dar 27 civiliai.

Protestuotojai akmenimis apmėtė į susitikimą su Shenouda III atvykusį ministrą ir keikė vyriausybės pareigūnus.

Tuo tarpu kitos protestuotojų grupės blokavo keturias pagrindines Kairo gatves, tačiau vėliau juos išvaikė policija.

Nors pirmadienį smurto banga atslūgo, maždaug 30 protestuotojų Aleksandrijoje pirmadienį neleido statybininkų į šeštadienio išpuolio vietą, kurie ten nuvyko tvarkyti sprogimo vietos. Protestuotojai reikalavo palikti šią vietą nepaliestą, kad žuvusiųjų kraujas primintų apie įvykdytą išpuolį.

Dar maždaug 50 mediniais karstais nešinų protestuotojų surengė protesto akciją Kairo centre.
Koptų Kalėdos šiemet bus švenčiamos penktadienį – musulmonų poilsio ir maldų dieną. Shenouda planuoja Kalėdų išvakarėse laikyti tradicines mišias.

„Jeigu nesimelsime, tai reikš, kad teroristai atėmė iš mūsų Kristaus gimimo šventę“, – cituodamas Shenoudą rašo oficialus laikraštis „Al–Ahram“.

Per savižudžio sprogdintojo išpuolį Šventųjų bažnyčioje Aleksandrijoje žuvo 21 žmogus, ir dar 79 žmonės buvo sužeisti.

Pasak saugumo pareigūno, įvykį tiriantys pareigūnai sekmadienį apklausai suėmė maždaug 20 žmonių, tačiau nėra tiesioginių įrodymų, kad kuris nors iš jų būtų susijęs su kruvinu išpuoliu.

Atsakomybės už sprogdinimą niekas neprisiėmė. Prieš du mėnesius viena su „Al Qaeda“ susijusi grupuotė prisipažino, kad yra atsakinga už kruviną įkaitų dramą Bagdade ir pagrasino surengti panašų išpuolį prieš Koptų Bažnyčią.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min