Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 17d. 00:06

Artėjantys 2012-ieji kelia nerimą Prancūzijoje: bijoma masinių savižudybių ir kultų suaktyvėjimo

Bugaračo miestelis traukte traukia sektas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Bugaračo miestelis traukte traukia sektas

Artėjantys 2012-ieji Prancūzijos teisėsaugai kelia rūpesčių – manoma, kad kai kurie žmonės, tikintys, jog tie metai – majų išpranašauta pasaulio pabaiga, gali pasukti į sektas ir net ryžtis masinėms savižudybėms.

Kaip skelbia dailymail.co.uk, Prancūzijos vyriausybė perspėjo, jog šalyje – padidėjusi masinių savižudybių rizika. To gali griebtis žmonės, kurie tiki, kad majai pasaulio pabaigą išpranašavo 2012 metais – neva pasaulio istorija klostosi cikliškai ir ciklas, kuriame gyvename mes, baigiasi 2012 metų gruodžio 21 dieną.

Nors net ir majų istoriją tyrinėjantys mokslininkai teigia, kad tai abejotina majų kalendoriaus interpretacija, visame pasaulyje netrūksta žmonių, kurie šventai tiki šiomis apokalipsinėmis pranašystėmis. Jų pesimistines mintis neva turi patvirtinti ir paskutiniai įvykiai pasaulyje – žemės drebėjimas Japonijoje, ekonominė pasaulio krizė, naujos ligos ir epidemijos. Kaip pabrėžia specialistai, 2012 metų pabaigos baimė išplitusi visame pasaulyje, tačiau daugiausia – būtent Prancūzijoje.

Legendomis apipintas kaimelis

Šiuo metu Prancūzijos teisėsaugos dėmesį atkreipė šalies pietuose esantis Bugaračo kaimelis, nes pastaruoju metu ten vyksta įtartini „dvasiniai užsiėmimai“, čia atvyksta vis daugiau žmonių, vietinių „pamokslininkų“ įtikintų, jog šis kaimas bus vienintelė vieta Žemėje, išliksianti po 2012 metų gruodžio 21 dienos.

Pareigūnai teigia, kad nors nėra reikalo mestis į paranoją, niekas nenori, kad pasikartotų tai, kas nutiko Jungtinėse Valstijose, Teksase 1993 metais. Vako mieste Dovydo sektos lyderis Davidas Koreshas ir jo pasekėjai susidegino tuo metu, kai pastatą, kuriame jie buvo užsidarę, šturmavo FTB.

Bugaračo miestelis Prancūzijoje jau seniai yra laikoma magiška, keista vieta. Apie šį miestelį, kuriame gyvena tik 200 gyventojų, sklando legendos ir mitai. Tarp jų – kad čia lankosi ateiviai ar kad apylinkėse yra susisiekimas su anapusiniu pasauliu.

Pastaruoju metu čia pradėjo kurtis sektos, kurių vadovai skelbia galintys padėti išgyventi pasaulio pabaigą. Pareigūnai teigia, kad miestelio apylinkėse yra bent šešios „dvasinių mokytojų“ įkurtos stovyklos, o miestelio viešbučiuose „guru“ rengia mokamus kursus. Beje, dėl padidėjusio lankytojų skaičiaus čia smarkiai išaugo neklinojamojo turto kainos.

Sektų daugėja

Bugaračo miestelis – ne vienintelis, kuriame kuriasi 2012 metų pasaulio pabaiga įtikėjusios sektos. Skelbiama, kad yra įvairių judėjimų – pradedant sekta, kuri teigia, jog nemirtingumo paslaptį įminė iškodavusi Atlantidos paslaptį, baigiant buvusio sporto žurnalisto, teigiančio, kad jis palaiko nuolatinius kontaktus su ateiviais iš kosmoso, įkurta sekta.

Pareigūnai teigia, kad jie nori informuoti visuomenę apie tokių sektų veiklą ir perspėti apie galimus pavojus.

Nuo Romos imperijos laikų buvo 183 klaidingos teorijos apie pasaulio pabaigą, tačiau pastaruoju metu jų plitimui labai padeda interneto ir kitų naujųjų technologijų plėtra.

Temos: 1 Prancūzija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min