TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

Artimųjų Rytų konflikto „dviejų valstybių“ sprendinys nebus veiksmingas

Buvęs JAV ambasadorius Jungtinėse Tautose (JT) Johnas Boltonas pirmadienį sakė, kad arabų ir Izraelio konflikto nebeįmanoma išspręsti įkūrus dvi suverenias valstybes, ir patarė perduoti palestiniečių teritorijas Egiptui ir Jordanijai.
Izraelio vėliava
Izraelio vėliava / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Pradėkime pripažindami, kad mėginimas sukurti Palestinos savivaldą (PS) senosios PIO (Palestinos išvadavimo organizacijos) pagrindu žlugo ir kad bet koks PS grindžiamas dviejų valstybių sprendimas yra neveiksmingas“, – sakoma dienraštyje „The Washington Post“ paskelbtame J.Boltono straipsnyje.

„Hamas“ pražudė šį sumanymą, ir net Šventoji Žemė yra tinkama tik vienam prisikėlimui“, – pridūrė buvęs diplomatas.

Artimųjų Rytų konflikto „dviejų valstybių“ sprendinį oficialiai parėmė visos šiame procese dalyvaujančios šalys, tarp jų – Izraelis ir JAV prezidento George'o W.Busho administracija, kurioje dirbo J.Boltonas.

Tačiau dabar J.Boltonas aiškina, kad Artimųjų Rytų taikos procesas „akivaizdžiai nejuda į priekį“ ir „tikriausiai juda atgal“, o JAV ir JT remiamos taikos gairės dar nedavė jokių rezultatų.

„Mums verčiau reikėtų pažvelgti į „trijų valstybių“ sprendimą, pagal kurį Gazos Ruože būtų grąžinta Egipto kontrolė, o Vakarų Krantas tam tikru pavidalu vėl prisijungtų prie Jordanijos“, – nurodo buvęs ambasadorius, kuris šiuo metu dirba Vašingtone įsikūrusiame konservatyviosios pakraipos tarptautinių santykių institute „American Enterprise Institute“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius