Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 13d. 19:03

Artiomovske teroristai apšaudė lietuvių valdomos šilumos ūkio įmonės objektus

„Grad“ Donecke
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Grad“

Nepaisant Minske pasiektų susitarimų penktadienį Artiomovskas, esantis rytinėje Ukrainos Donecko srityje, buvo apšaudytas Rusijos remiamų ginkluotų grupių. Būtent Artiomovsko šilumos ūkį aptarnauja Lietuvos įmonių grupės „E energija“ valdoma įmonė „Artiomovsk energija“.

Kaip pasakojo „Artiomovsk energija“ vadovaujantis Vaidas Povilėnas, iš viešai internete skelbiamų įrašų matyti, kad salvinių ugnies sistemų („Grad“ ar pan.) ugnis siekė ir įmonės objektus. Artiomovsko šilumos ūkio sistemoje vien katilinių yra 35 vienetai, dalis šilumos perdavimo tinklo yra antžeminė, todėl tikėtini pažeidimai ir jame.

Pagrindinis rūpestis dabar – susisiekti su savo darbuotojais, kurių šiuo šildymo sezono metu skaičius viršija 300. Mieste zuja greitosios pagalbos automobiliai, daug sužeistųjų, – sakė Vaidas Povilėnas.

„Dėl mobilaus ryšio sutrikimų kol kas negalime tiksliau įvertinti išpuolio padarytos žalos dydžio, tačiau pagal pirminę darbuotojų iš vietos informaciją mažiausiai vienoje katilinėję yra nutrūkęs dujų tiekimas, ji nebeveikia. Pagal kitus pranešimus jau yra užfiksuoti kelių valdomų objektų išoriniai pažeidimai. Pagrindinis rūpestis dabar – susisiekti su savo darbuotojais, kurių šiuo šildymo sezono metu skaičius viršija 300. Mieste zuja greitosios pagalbos automobiliai, daug sužeistųjų. Kol kas pranešama apie vieną atakos metu žuvusį vaiką“, – sakė Vaidas Povilėnas.

„Artiomovsk energija“ priklauso Vilniuje įsikūrusiai „E energija“ įmonių grupei, tarp kurios akcininkų ir Europos plėtros ir rekonstrukcijos bankas. Ukrainoje grupė dirba nuo 2007 metų, kada su Europos plėtros ir rekonsukcijos banko pagalba padarytos esminės investicijos leido atnaujinti šio rytų Ukrainos miesto šilumos ūkį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min