Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Asmens kulto link: kai kurie stačiatikiai Vladimirą Putiną jau laiko dievybe

Vladimiro Putino karikatūra Ukrainoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vladimiro Putino karikatūra Ukrainoje
Šaltinis: 15min
0
A A

„Dievas yra Vladimiro Putino asmenyje“. „Dieviška šviesa prasiskverbė per V.Putiną, kuomet jis buvo pakrikštytas vaikystėje“. „Mes nesame verti Rusijos prezidento“. Tai – vos keletas radikalaus Rusijos stačiatikių aktyvisto Dmitrijaus Conoriovo dogmų, kurias jis pareiškė savaitgalį vykusioje savo paskaitoje, skelbia naujienų svetainė rferl.org.

D.Conoriovas, kuris garsėja radikaliais pareiškimais ir turi slapyvardį „Enteo“, gyrė V.Putino sugebėjimą išvengti neva rengtų išpuolių prieš jį ir pasakojo apie jo „gerus darbus“. Vienu iš tokių „gerų“ darbų D.Conoriovas laiko opozicijos protestų sutriuškinimą.

Paskaitoje radikalas kalbėjo apie Rusijos lyderio vaikystę ir jo krikštą.

Rusijos vyriausybės susidorojimą su opozicijos aktyvistais ir įvairias viešųjų ryšių akcijas, tokias kaip į Raudonąją knygą įtrauktų gervių gelbėjimas, D.Conoriovas pavadino „dieviškosios dvasios įkvėptais poelgiais“.

„Dieviška šviesa krikšto metu prasiskverbė į jį, atgaivino sugriautas vidaus gelmes, ir suteikė jam gebėjimą išsiugdyti dangišką energiją“, – susirinkusiems aiškino D.Conoriovas ir pridūrė, kad tai padėjo V.Putinui jaunystėje „susijungti su Dievu“.

„Maža to, jis buvo pakviestas tam. Piktoji dvasia buvo nuvyta nuo jo širdies“, – aiškino stačiatikių aktyvistas.

Paskaitoje buvo cituojamas ir buvęs Kremliaus ideologas Vladislavas Surkovas, kuris 2011 m. pareiškė, kad V.Putiną į Rusiją atsiuntė „likimas ir Viešpats Dievas“.

Rusijos vyriausybės susidorojimą su opozicijos aktyvistais ir įvairias viešųjų ryšių akcijas, tokias kaip į Raudonąją knygą įtrauktų gervių gelbėjimas, D.Conoriovas pavadino „dieviškosios dvasios įkvėptais poelgiais“.

„Be abejonės, jis atlieka gerus darbus ir dėl to Dievas jam yra palankus. Jis save stiprina per V.Putiną, V.Putinas tampa gyvąja šventykla. Dievas pateko į V.Putiną, jam būnant mažu vaiku. Tai faktas“, – per paskaitą aiškino D.Conoriovas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas ortodoksų Kalėdų pamaldose
AFP/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas stačiatikių Kalėdų pamaldose

Svarbu pažymėti, kad susirinkusiųjų į šią paskaitą nuomonės dėl skelbiamų „tiesų“ išsiskyrė. Vieni netramdė juoko ir tyčiojosi iš D.Conoriovo pareiškimų, o kiti jo pasisakymus palydėjo plojimais. Vis dėlto, socialiniuose tinkluose iš šio renginio buvo išsijuokta.

„Ar ten kažkas iš viso dalyvavo?“ „Mėšlas ir tamsuoliškumas“, – tokius ir panašius komentarus apie D.Conoriovo paskaitą buvo galima išvysti interneto erdvėje.

„Mes žudome dešimtis milijonų savo vaikų. Mes išduodame savo žmonas. Mes neiname į cerkvę. Mes rūkome hašišą. Tuo metu Vladimiras Vladimirovičius, Viršininkas, už mus visus rimtai meldžiasi. Žinoma, kad mes to neverti“, – tikino radikalas.

Knygos „Putino mistika: Rusijos asmens kulto viduje“ autorė Ana Arutunian teigė, kad šios paskaitos teologinė propaganda buvo paveiktų idėjų apie Bizantijos imperiją ir jos valdovo „dieviškumą“.

Nuotr. iš „Twitter“/Sočio viešbutis
Nuotr. iš „Twitter“/Sočio viešbutis

Neseniai Ukrainos stačiatikių patriachas Filaretas paskelbė, kad V.Putiną veikia šėtonas.

D.Conoriovas Rusijoje pagarsėjo kaip aršus vadinamųjų stačiatikybės priešų kritikas. Jis reiškė itin didelę neapykantą muzikinei grupei „Pussy Riot“. „Pussy Riot“, kurios narės buvo nuteistos dėl prieš V.Putino politiką nukreipto pasirodymo Maskvos sobore.

Biblijos įkvėptą kalbą, šnekant apie V.Putiną, naudoja ne tik D.Conoriovas, bet ir Kremliaus kritikai. Neseniai Ukrainos stačiatikių patriachas Filaretas paskelbė, kad V.Putiną apsėdo šėtonas.

Pats D.Conoriovas nekomentavo šio patriarcho pasisakymo, bet patikino, kad kita jo paskaita bus apie Rusijos opozicijos lyderį Aleksejų Navalną. Jos tema – „Ar Aleksejus Navalnas degs pragare visą amžinybę?“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min