Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 1d. 12:20

Ataka Stambule užtemdė Naujųjų metų sutiktuves

Triumfo arka Paryžiuje
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr. / Triumfo arka Paryžiuje

Turkijoje 39 gyvybių pareikalavusi ataka Stambulo naktiniame klube užtemdė 2017 metų sutiktuves pasaulyje ir pakurstė nuogąstavimus, kad didelės minios svarbiuose miestuose gali tapti ekstremistų taikiniu.

Tačiau Niujorke, kur Taimso aikštėje buvo susirinkę beveik milijonas žmonių, Naujieji metai, regis, buvo sutikti be incidentų. Saugumas buvo smarkiai sustiprintas.

Garsiajam sekundes iki Naujųjų skaičiavusiam kamuoliui pasiekus žemiausią tašką, žmonės džiūgaudami šaukė, poros bučiavosi. Dangų nušvietė fejerverkai, pasigirdo Franko Sinatros daina „New York, New York“.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Naujieji metai Niujorke, JAV
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Naujieji metai Niujorke, JAV

Išrinktasis prezidentas Donaldas Trumpas pasiuntė linkėjimus Amerikos žmonėms.

„Laukiu nuostabių ir turtingų 2017-ųjų mums drauge dirbant dėl #MAGA“, – vidurnaktį „Twitter“ parašė D.Trumpas, pavartodamas savo šūkio „Padaryk Ameriką vėl didžią!“ akronimą.

Po atakų sunkvežimiais Berlyno kalėdinėje mugėje ir vasarą Nicoje, Niujorkas dislokavo maždaug 7 tūkst. policininkų ir dešimtis šiukšliavežių, kad transporto priemonės negalėtų rėžtis į minią.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Naujieji metai Berlyne, Vokietijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Naujieji metai Berlyne, Vokietijoje

„Čia yra geriausia vieta žemėje Naujųjų metų išvakarėse“, – sakė teisininkė iš Meksikos Alma Alanis, atvykusi su draugu Eduardo Chavarria. Jie atvyko vidurdienį ir daug valandų laukė svarbiosios akimirkos.

Australija laikrodžiams išmušus vidurnaktį sutiko Naujuosius metus įspūdingu fejerverkų šou – Sidnėjaus padangę nušvietė įvairiaspalvės ugnys, nors organizatoriai baiminosi potencialių teroro išpuolių, temdžiusių nuotaiką pasaulyje 2016 metais.

Apie pusantro milijono žmonių didžiausiame Australijos mieste stebėjo vidurnaktį dangų nušvietusius fejerverkus, leidžiamus nuo Sidnėjaus uosto tilto ir įlankoje esančių baržų. Šio šventinio renginio vaizdas buvo tiesiogiai transliuojamas per televiziją ir internetu visame pasaulyje.

Honkonge minios taip pat susirinko krantinėse, stebėti fejerverkų virš Viktorijos uosto, o Japonijos sostinėje Tokijuje tūkstančiai žmonių gatvėse paleido į orą balionus.

Į Europą Naujieji metai atkeliavo su fejerverkais Maskvos Raudonojoje aikštėje, kurie nakties dangų tiesiogine prasme nudažė raudonai.

Maždaug pusė milijono žmonių buvo susirinkę Paryžiaus Eliziejaus laukuose, kur Triumfo arką nušvietė spalvingos projekcijos su fraze „sveiki atvykę“ dešimtimis kalbų.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Naujieji metai Paryžiuje, Prancūzijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Naujieji metai Paryžiuje, Prancūzijoje

Stebint maždaug 2 000 karo policininkų, maždaug 2 mln. žmonių grožėjosi fejerverkais Rio de Žaneiro Kopakabanos paplūdimyje, kurie šiemet buvo taip pat įspūdingi, bet – dėl didelės ekonominės krizės – trumpesni.

Triukšminga švente buvo užbaigti metai, atnešę daug politinių sukrėtimų, nuo Didžiosios Britanijos balsavimo už išstojimą iš Europos Sąjungos iki tokių netradicinių lyderių kaip D.Trumpas Jungtinėse Valstijose išrinkimo.

2016-aisiais taip pat mirė daug garsių žmonių, nuo Davido Bowie iki Prince'o ir Mohammedo Ali.

Tai taip pat buvo kraujo liejimo ir kančių metai: žiniasklaidos pranešimų antraštėse dominavo karas Sirijoje, Europos migrantų krizė, daugybė teroro išpuolių.

„Ši naktis skirta švęsti“

Smurto būta ir šeštadienį; per dviejų bombų sprogimus judriame turguje Bagdado centre žuvo mažiausiai 27 žmonės.

Tačiau tai nesutrukdė žmonėms švęsti Irako sostinės gatvėse ar išsipuošus keliauti į pobūvius prabangiuose viešbučiuose.

21 metų Fadhelis al Araji iš sostinės Sadro rajono automobilyje vežėsi alaus.

„Ši naktis skirta švęsti ... Visi gali daryti, ką nori, ir niekam nerūpi. Mums reikia tokios nakties, Irakui to reikia“, – sakė jis, sėdėdamas prie savo apdaužytos „Toyota“ vairo.

Nuniokotame Sirijos Alepo mieste 20 metų studentas Abdel Wahabas Qabbani taip pat buvo pasiryžęs 2017-uosius sutikti pozityviai nusiteikęs.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Alepas Naujųjų metų išvakarėse
AFP/„Scanpix“ nuotr./Alepas Naujųjų metų išvakarėse

„Pastaruosius dvejus metus nebuvau išėjęs švęsti Naujųjų metų. Šį kartą vykstu į šventę“, – sakė jis.

Dubajaus emyratas Naujuosius pasitiko įprastu gigantišku pirotechnikos šou nuo aukščiausio pasaulio dangoraižio „Burj Khalifa“ ir kitų pastatų.

Pernai viename Dubajaus dangoraižyje buvo kilęs didelis gaisras, bet šiemetinė šventė praėjo be incidentų.

Sustiprintas saugumas

Tačiau žmonės susidūrė su sustiprintomis saugumo priemonėmis ir intensyvesniu policijos patruliavimu.

Sidnėjuje, dėl grasinimų internete areštavus vieną įtariamąjį, papildomai budėjo maždaug 2 tūkst. pareigūnų, buvo sustatytos šiukšliavežės, kurios turėjo blokuoti bet kokius galimus bandymus automobiliu rėžtis į minią.

Po gruodžio 19 dienos atakos Berlyno kalėdinėje mugėje saugumas buvo sustiprintas ir Vokietijos sostinėje; buvo dislokuota pildomai policininkų, kurių kai kurie buvo ginkluoti automatais.

Tačiau lankytojų, regis, neatbaidė pastarojo meto įvykiai: jie rinkosi į koncertus po atviru Berlyno dangumi ir vėliau, jau vidurnaktį, stebėti fejerverkų.

Paryžius šiemet vėl grožėjosi fejerverkais. Pernai Naujųjų sutiktuvės Prancūzijos sostinėje buvo santūrios dėl džihadistų išpuolių, kurie pareikalavo 130 gyvybių.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Naujieji metai Paryžiuje, Prancūzijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Naujieji metai Paryžiuje, Prancūzijoje

Visoje Prancūzijoje budėjo beveik 100 tūkst. policininkų, žandarų ir karių.

Londone daugiau kaip 100 tūkst. žmonių buvo susirinkę prie Temzės stebėti įspūdingų, 12 minučių trukusių fejerverkų pagal D.Bowie ir Prince'o muziką.

Meras Sadiqas Khanas paskelbė, kad nepaisant balsavimo už „Brexit“, „Londonas yra atviras pasauliui“.

Jo gatvėse buvo dislokuota maždaug 3 tūkst. policininkų, tarp jų – ginkluotų pareigūnų.

Tačiau žmonės bent jau gavo vieną papildomą sekundę šventei: išmušus vidurnakčiui buvo pridėta papildoma „keliamoji sekundė“, kad atominių laikrodžių laikas būtų suderintas su realiu Žemės sukimosi greičiu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min