Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Atakas Mumbajuje rėmė kai kurios Pakistano agentūros

Indijos premjeras Manmohanas Singhas antradienį pareiškė, kad lapkritį Mumbajuje surengtas atakas palaikė „kai kurios oficialios agentūros“ Pakistane.
Įvykiai iš Mumbajaus
Įvykiai iš Mumbajaus / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Premjeras kaltino Islamabadą naudojant terorizmą kaip „valstybės politikos įrankį“ ir sakė, kad Pakistanas praeityje taip pat yra „skatinęs ir suteikęs prieglobstį“ Indijai priešiškiems kovotojams.

„Žinant Mumbajaus atakų sudėtingumą ir karinį tikslumą, esama pakankamai įrodymų, bylojančių, kad (kovotojai) privalėjo būti remiami kai kurių oficialių agentūrų Pakistane“, – Delyje vykusioje spaudos konferencijoje sakė M.Singhas.

Pasak premjero, lapkričio 26–29 dienomis vykusias atakas „akivaizdžiai surengė“ Pakistane veikianti uždrausta grupuotė „Lashkar-e-Taiba“.

M.Singho pareiškimas nuskambėjo dieną po to, kai Delis pranešė perdavęs Islamabadui faktinę šių išpuolių tyrimo medžiagą, kuri „elementus Pakistane“ sieja su Mumbajaus užpuolikais.

Indijos Vyriausybė taip pat nurodė pradedanti plataus masto diplomatinę kampaniją, raginančią tarptautinę bendruomenę spausti Islamabadą, kuris iki šiol atmeta Delio reikalavimus išduoti kai kuriuose įtariamus teroristus.

Pakistano prezidentas Asifas Ali Zardari sakė, kad Indijos finansų sostinę atakavę užpuolikai buvo „nevalstybiniai veikėjai".

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius