Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atėnų pašte rasti aštuoni „įtartini“ paketai

Atėnų pašte rasti aštuoni „įtartini“ paketai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Atėnų pašte rasti aštuoni „įtartini“ paketai
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Graikijos policija pranešė pirmadienį radusi aštuonis „įtartinus“ paketus, adresuotus pasaulio ekonominėms institucijoms.

Šis radinys buvo aptiktas po to, kai praėjusią savaitę vietos grupuotė paštu atsiuntė bombas Tarptautinio valiutos fondo (TVF) biurui Paryžiuje bei Vokietijos finansų ministerijai.

Tie paketai, skirti „Europos šalių pareigūnams“, buvo aptikti Atėnų pašto pagrindiniame skirstymo centre, esančiame miesto šiaurėje, sakoma policijos pranešime.

Vėliau vienas šaltinis iš policijos pranešė, kad tie siuntiniai buvo adresuoti Eurogrupės ir kitų pasaulinių ekonominių institucijų pareigūnams.

Praėjusią savaitę TVF Paryžiaus biure detonavus pašto siuntoje paslėptam sprogstamajam užtaisui buvo sužeista šios įstaigos sekretorė. Kitą graikų siųstą paketą, adresuotą Vokietijos finansų ministerijai, sunaikino pareigūnai.

Kol kas tyrimas rodo, kad abi bombas išsiuntė Graikijos kraštutinių kairiųjų grupuotė „Ugnies kuopelių sąmokslas“ (SPF). Policija manė, kad didžioji jos dalis buvo išardyta dar 2011 metais.

Vienas artimas Paryžiuje vykdomam tyrimui šaltinis praėjusią savaitę teigė, kad paštu gauta bomba buvo pagaminta iš dviejų vamzdelių su juoduoju paraku ir savadarbio elektrinio detonatoriaus.

Kitas šaltinis iš Graikijos policijos pirmadienį sakė, jog buvo aptikti dar aštuoni paketai, kuriuos nuskenavus „paaiškėjo, kad juose yra panašus mechanizmas“.

Siekdami, kad paketai būtų atidaryti, nusikaltėliai kaip siuntėjus nurodė Graikijos ekonomikos pareigūnus bei akademikus.

„Nusikalstama organizacija“

Praėjusią savaitę išsiųstų paketų siuntėjais buvo nurodyti du aukšto rango pareigūnai iš konservatyvios Naujosios demokratijos partijos – vicepirmininkas Adonis Georgiadis ir partijos atstovas Vasilis Kikilijas, buvęs policijos ministras.

Į Vokietiją siųstas paketas buvo adresuotas finansų ministrui Wolfgangui Schaeuble. Siuntinys buvo aptiktas jo susitikimo su naujuoju JAV iždo sekretoriumi Stevenu Mnuchinu išvakarėse.

Graikų pareigūnai praėjusią savaitę nurodė, kad Atėnų oro uoste vykdomos patikros yra pačios moderniausios, o oro uostą apsaugos kompanijos atstovas teigė, kad nedidelį kiekį parako, buvusio paketuose, buvo sudėtinga aptikti.

SPF, kurią Vašingtonas laiko teroristine grupuote, 2010 metais išsiuntinėjo siuntiniuose paslėptas bombas Europos lyderiams bei užsienio šalių ambasadoms Graikijoje.

Ši grupuotė, turinti sąsajų su italų kraštutinių kairiųjų anarchistų grupuote FAI, prisiėmė atsakomybę tik už praėjusią savaitę siųstą paketą Vokietijos finansų ministrui.

Daugelis graikų kaltina Vokietiją ir TVF, kad šios jau seniai verčia apkarpyti viešąjį šalies sektorių bei peržiūrėti politiką mainais į pagalbos paketus, kurių reikia, kad Graikija išsikapstytų iš skolų.

Pasak policijos, miesto kovotojai dangstėsi SPF vardu, kai praėjusio dešimtmečio viduryje puldinėjo prekiautojus automobiliais bei padeginėjo policijos transporto priemones.

2011 metais keli šios grupuotės nariai, iš kurių dauguma buvo labai jauni, buvo nuteisti už „priklausymą nusikalstamai organizacijai“ ir ilgiems metams sėdo už grotų.

Trejais metais vėliau grupuotė paskelbė apie savo sugrįžimą ir nuo to laiko vykdo atsitiktinius išpuolius.

Ši grupuotė smerkia kapitalizmą ir vartotojiškumą, policijos represijos aktus bei darbuotojų išnaudojimą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min