Dabar populiaru
Publikuota: 2013 vasario 15d. 09:29

Atpažinti Kalifornijoje siautėjusio numanomo policininkų žudiko palaikai

Atleistas Los Andželo policininkas Christopheris Jordanas Dorneris
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Atleistas Los Andželo policininkas Christopheris Jordanas Dorneris

Palaikai, rasti viename sudegusiame kalnų namelyje Kalifornijoje, jau atpažinti kaip priklausantys numanomam policininkų žudikui Christopheriui Dorneriui, ketvirtadienį pranešė vietos šerifo ir koronerio biurai.

Po šešias dienas trukusių gaudynių tas 33 metų vyras antradienį buvo užspeistas trobelėje netoli Didžiosios Meškos slidinėjimo kurorto už dviejų valandų kelio į rytus nuo Los Andželo. San Bernardino apygardos pareigūnai apdegusių palaikų tapatybę nustatė pagal duomenis apie dantis.

Manoma, kad įtariamas bėglys žuvo per įnirtingą susišaudymą, kai policijos specialiųjų pajėgų (SWAT) snaiperiai apsupo jo namelį, kuris užsidegė, kai policininkai įmetė į jo vidų pirotechninių ašarinių dujų užtaisų. Kol kas nežinoma, ar vyras žuvo nuo kulkų, ar dėl gaisro.

Šis buvęs Los Andželo policijos departamento (LAPD) policininkas praeitą savaitę pasislėpė nuo teisėsaugos po to, kai veikiausiai nužudė vieną sužadėtinių porą ir policininką, o dar tris žmones sužalojo. Dar vienas policininkas žuvo, o kitas buvo sužeistas per susišaudymą apsiausties metu, prieš trobelę apimant liepsnoms.

Ch.Dorneris internete buvo paskelbęs manifestą, kuriame grasino žudyti policininkus ir jų šeimų narius, taip pat kaltino LAPD nesąžiningai su juo pasielgus, kai jis buvo pašalintas iš tarnybos 2008 metais.

Gaudynių atomazga įvyko antradienį namelyje netoli snieguoto slidinėjimo kurorto, kai Ch.Dorneris buvo pastebėtas važiuojantis vogtu automobiliu. Sprukdamas nuo pareigūnų, jis sudaužė vieną automobilį ir pagrobė kitą, o galiausiai pabėgo pėsčias.

Tuo tarpu Los Andželo meras Antonio Villaraigosa ir LAPD vadas Charlie Beckas nurodė, kad pareigūnai svarsto, ar kas nors nusipelnė gauti milijono dolerių atlygį, pasiūlytą už informaciją, galinčią padėti sučiupti Ch.Dornerį.

Pagrindiniais pretendentais laikomi sutuoktiniai, kuriuos Ch.Dorneris paliko surišęs jų namelyje, prieš pagrobdamas jų pikapą, taip pat vienas vairuotojas, iš kurio atėmė mašiną sprunkantis buvęs policininkas, sudaužęs pirmąjį automobilį.

„Daugiau nei 20 institucijų ir organizacijų susiję su šiuo atlygiu, todėl visi jie susirinks kartu nuspręsti, ar kuris nors asmuo arba asmenys jo nusipelnė, – sakoma pareigūnų bendrame pranešime. – Mūsų darbuotojai tikisi, kad šis atlygis bus padalytas, tačiau turime laikytis taisyklių ir laikytis kiekvienos institucijos procedūrų.“

Ch.Dornerio pėdsakai pirmiausiai buvo rasti antradienį, kai jis surišo Jimą Reynoldsą ir jo žmoną Karen jų namelyje. Bėglys išvažiavo jų pikapu, tačiau sutuoktiniai sugebėjo išsivaduoti ir iškvietė policiją.

„Jis pritūpė prie manęs ir pasakė: “Pabūsit ramiai, gerai? Nekelsit triukšmo ir leisit man pasišalinti?„ – 66 metų J.Reynoldsas sakė dienraščiui “The Los Angeles Times„.

Kai informaciją apie pagrobtą automobilį buvo paskelbta per radiją visoms vietos tarnyboms, jį pastebėjo vienas laukinės gyvūnijos apsaugos pareigūnas ir pradėjo vytis. Tačiau Ch.Dorneris sudaužė pikapą ir pagrobė kitą automobilį, sustabdęs pro šalį važiavusį vairuotoją.

Vairuotojas Rickas Heltebrake'as sakė, kad Ch.Dorneris buvo nukreipęs didelį pusiau automatinį šautuvą jam į galvą.

“Man nepasirodė, kad jis norėtų mane sužaloti, – vyras pasakojo The Los Angeles Times„. – Buvo aišku, kad aš nepatenku į jo planus ir kad kelyje esama kitų žmonių, kurie patenka į jo planus.“

„Deja, jis juos rado, ir dabar San Bernardine turime vienu šerifo įgaliotiniu mažiau“, – pastebėjo jis.

Kiek vėliau, persekiojamas kelių automobilių, Ch.Dorneris paliko pagrobtą mašiną ir leidosi pėsčias į tuščią namelį, esantį kiek toliau nuo kelio. Vėliau jis įsitraukė į susišaudymą, nukaudamas viena pareigūną, o kitą sužeisdamas.

Namelį apsupo šimtai policininkų. Televizijos CBS nufilmuotuose vaizduose matomi ginkluoti pareigūnai, pasislėpę už automobilių ir medžių, stebintys trobelę.

Šiame dramatiškame vaizdo įraše girdisi šaudymas, o pareigūnai stebėjo namelį ir retkarčiais nusitaikydavo. Jų akyse iš namelio pradėjo virsti dūmai, o galiausiai jį apėmė liepsnos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min