Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atpigo Baltieji rūmai

Baltieji rūmai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Baltieji rūmai
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Per metus Jungtinių Valstijų prezidento rezidencija Vašingtone atpigo 5,1 proc., arba 15,5 mln. dolerių.

Dar praėjusių metų sausio mėnesį Baltieji rūmai kainavo 305 mln. dolerių, o šių metų sausį – jau tik 292,5 mln. dolerių. Tačiau JAV nekilnojamojo turto ekspertai pabrėžia, kad pernai pastatų, tarp jų ir JAV prezidento rezidencijos, kaina mažėjo jau nebe taip sparčiai, kaip tik prasidėjus ūkio krizei. Palyginimui – 2008 metais Baltųjų rūmų kaina buvo smukusi kur kas labiau – net 24 mln. dolerių, arba 7,2 procento.

Konsultacinės bendrovės „Zillow“ duomenimis, 2009 metais nekilnojamojo turto indeksas Jungtinėse Valstijose nukrito 5 proc., o 2008-aisiais gerokai daugiau – 11,9 procento. Panašiai nekilnojamojo turto kainos kito ir šalies sostinėje Vašingtone – 2009 metais pastatai atpigo 3,6 proc., o 2008-aisiais – 15,6 procento.

Baltieji rūmai buvo pastatyti 1800 metais. Bendras jų patalpų plotas – daugiau kaip 5,1 tūkst. kvadratinių metrų. Rūmuose yra 132 gyvenamieji kambariai, 35 vonios, 16 miegamųjų, 3 virtuvės ir 3 liftai, 28 židiniai ir 1 požeminis bunkeris. Pastatui priklauso 7,3 hektaro žemės plotas.

Jungtinių Valstijų konsultacinės bendrovės „Zillow“ vertinimai laikomi vienais patikimiausių, nes jos ekspertai nustato beveik 90 proc. šios valstybės gyvenamųjų pastatų vertę. Minėtos bendrovės ekspertai tikina, kad vertinti Baltuosius rūmus nėra jų pareiga. Tiesiog jie tai daro dėl įdomumo.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Baltieji rūmai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min