Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Atsakas Rusijai: neutrali Suomija pakartojo turinti teisę bet kada pasiprašyti į NATO

Rusijos žvanginimas ginklais Ukrainoje ir vieši reikalavimai stabdyti NATO plėtrą išjudino net ramius suomius. Tiek šios šalies prezidentas Sauli Niinisto, tiek premjerė Sanna Marin atskirose naujametinėse kalbose pabrėžė, kad Helsinkis turi ir gali bet kada pasinaudoti teise pateikti paraišką dėl narystės Aljanse. Analitikų teigimu, tai aiški žinia Maskvai.
Sauli Niinisto
Sauli Niinisto / AFP/„Scanpix“ nuotr.

S.Niinisto ir S.Marin pasisakyti aiškiai bei nedviprasmiškai paskatino tiek Rusijos viešai paskelbti reikalavimai stabdyti NATO plėtrą, tiek šios šalies Užsienio reikalų ministerijos praėjusios savaitės pranešimas.

Ministerijos atstovė Marija Zacharova, kaip jai įprasta, toli gražu ne diplomatiškai pagrasino: „Suomijos ar Švedijos prisijungimas prie NATO sukeltų rimtas karines ir politines pasekmes, kurios reikalautų adekvataus Rusijos pusės atsako.“

„Pasakysiu dar kartą: Suomijos manevro ir pasirinkimo laisvė apima ir galimybę pasirinkti karinę sąjungą bei prašymą įstoti į NATO, jei taip patys nuspręstume“, – analitikų teigimu, itin kokybiškoje kalboje pasakė S.Niinisto.

O šalies, kurią SSRS puolė Antrojo pasaulinio karo metais, premjerė S.Marin atskirame pasisakyme pridėjo, kad kiekviena šalis turi teisę pati pasirinkti savo saugumo politiką: „Mes parodėme, kad pasimokėme iš praeities. Neatsisakysime savo manevro laisvės.“

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Sanna Marin
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Sanna Marin

Suomijos laikraščio „Ilta-Sanomat“ žurnalistė Arja Paananen 15min teigė, kad diskusijos dėl galimos šalies narystės NATO pastaraisiais mėnesiais tikrai labai suaktyvėjo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Kaip atnaujinti namus išleidžiant iki 15 eurų? Į pagalbą pasitelkite tekstilę
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius