Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Internete išplatintos nuogų valdininkų nuotraukos, darytos viską matančiais skeneriais

Naujasis skeneris žmogaus kūną rodo be drabužių
AFP/Scanpix montažas / Naujasis skeneris žmogaus kūną rodo be drabužių.
Šaltinis: 15min
0
A A

Populiarus naujų technologijų tinklaraštis „Gizmodo“ publikavo nuogų valdininkų atvaizdus, nes norėjo tokiu būdu atkreipti dėmesį į problemą: oro uostuose viską matančių skenerių darytos nuotraukos dažnai patenka į viešumą.

Tinklaraščio redaktoriai, pasinaudoję įstatymo žiniasklaidai numatyta galimybe susipažinti su Vyriausybės informacija, „nuogų“ valdininkų nuotraukas gavo iš Federalinio Floridos teismo saugumo tarnybos.

Tinklaraščio duomenimis, vien šio teismo duomenų bazėje saugoma kelios dešimtys tūkstančių panašių fotografijų – ir paprastų piliečių, ir valstybės tarnautojų. Internautų teigimu, šios nuotraukos teisme saugomos visai neteisėtai, nes nė vienas iš nufotografuotų asmenų nedavė sutikimo. Svarbu, kad nuotraukose matomi ne tik žmonių veidai, bet ir „kai kurios intymios smulkmenos“.

Anksčiau Transporto saugumo valdybos atstovai žurnalistams tvirtino, kad nuotraukos, darytos naujųjų viską matančių skenerių, negali būti įrašomos ir saugomos. Vis dėlto tai jau nebe pirmas skandalas, kai tokios intymios keleivių nuotraukos patenka į viešumą. 

Įvardijama ir kita problema. Iki šiol neaišku, kaip rentgeno spinduliai oro uostuose veikia keleivių sveikatą. Tačiau patvirtinta, kad pilotai ir stiuardesės, kone kasdien skenuojami viską matančių aparatų, jau pradėjo skųstis pablogėjusia sveikata.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min