Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Atsakydama į rusų diplomato išsiuntimą iš Norvegijos Rusija išsiunčia norvegų diplomatą

Rusija paskelbė vieną norvegų diplomatą nepageidaujamu asmeniu, jo akreditacija bus atšaukta per tris dienas, penktadienį paskelbė Užsienio reikalų ministerija.
Norvegijos vėliava
Norvegijos vėliava / TASS nuotr.

„Dėl nedraugiško norvegų valdžios veiksmo rugpjūčio 18-ąją paskelbiant rusų diplomatą persona non grata rugpjūčio 28-ąją Norvegijos Karalystės pasiuntinys Maskvoje [Rune] Resaland'as (Runė Resalanas) buvo iškviestas į Rusijos užsienio reikalų ministeriją ir informuotas, kad imantis atsakomosios priemonės vienas iš Norvegijos ambasados aukštesnio rango diplomatų taip pat paskelbtas persona non grata“, – sakoma Rusijos URM pareiškime, kuris penktadienį buvo paskelbtas jos interneto svetainėje.

Pareiškime pabrėžiama, kad kad šio diplomato akreditacija Rusijos Federacijoje bus atšaukta per tris dienas ir kad būtent toks terminas Norvegijoje buvo nurodytas išsiunčiamam rusų diplomatui.

„Rusija pabrėžė, kad destruktyvi norvegų valdžios linija neišvengiamai neigiamai paveiks dvišalių santykių atmosferą. Visa atsakomybė už tokios politikos pasekmes tenka Oslui“, – nurodė Rusijos URM.

Norvegija praeitą savaitę pranešė išsiuntusi vieną Rusijos diplomatą, praėjus kelioms dienoms po incidento, kai vienas norvegas buvo areštuotas dėl įtariamo jautrios informacijos perdavimo Maskvai.

Norvegijos žvalgybos agentūra PST nurodė, kad areštuotas vyras yra „oficialiai įtariamas suteikęs informacijos vienai užsienio šaliai“, o vėliau patvirtino, kad ši šalis yra Rusija.

„Mes informavome Rusijos ambasadorių, kad Rusijos ambasados darbuotojas kaip diplomatas yra nepageidaujamas ir kad jo bus paprašyta išvykti iš Norvegijos“, – rugpjūčio 19 dieną sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovė Siri Svendsen.

Pasak atstovės, minėto asmens veiksmai yra „nesuderinami su jo kaip diplomato statusu“.

Bendrovė „DNV GL“, užsiimanti jūrų, naftos ir dujų bei atsinaujinančių šaltinių energetikos įmonių sertifikavimu, reikalingu draudimui gauti, patvirtino, kad areštuotas įtariamasis yra vienas jos darbuotojų.

Bendrove nurodė, kad šis darbuotojas dirbo „naftos ir dujų sektoriuje“, bet „neturėjo leidimo dirbti su slapta informacija, todėl nedirbo su gynybos pramonės, Norvegijos ginkluotųjų pajėgų arba vyriausybinių agentūrų projektais, kuriems būtinas toks leidimas“.

„Suėmimo metu jis vadovavo bendram pramoniniam trimačio spausdinimo projektui“, – sakoma pranešime.

PST nurodė, kad 50 metų vyras rugpjūčio 15 dieną buvo sulaikytas viename Oslo restorane po susitikimo su Rusijos pareigūnu.

Teismas skyrė šiam vyrui keturių savaičių kardomąjį areštą ir įpareigojo pirmąsias dvi savaites jį laikyti izoliuotą.

Suimtojo advokatas sakė, kad jo klientas neigia kuo nors nusikaltęs. Jeigu būtų pripažintas kaltu dėl šnipinėjimo; vyrui gresia iki 15 metų įkalinimo.

Remiantis teismo dokumentais, šis vyras, įvardijamas kaip Harsharnas Singhas Tathgaras, tyrėjams sakė, jog perdavė informacijos už „nereikšmingas sumas grynais“, tačiau patikino, kad ši informacija negali pakenkti valstybės interesams.

Vasarį paskelbtoje metinėje ataskaitoje PST perspėjo apie šnipinėjimo riziką keliuose visuomenės sluoksniuose – politiniame, finansų, gynybos ir tyrimų. Agentūros nuomone, ypatinga šnipinėjimo grėsmė kyla iš tokių šalių kaip Rusija, Kinija ir Iranas.

Pastaraisiais mėnesiais NATO narės Norvegijos santykius su Rusija pablogino kelios šnipinėjimo bylos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Užsisakykite 15min naujienlaiškius