Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atšilimo pasekmės bus jaučiamos dar tūkstantį metų (nuotraukos)

Sparčiai tirpstantis Šiaurės vakarų ledynas Aliaskoje
Oksanos Školnajos nuotr. / Sparčiai tirpstantis Šiaurės vakarų ledynas Aliaskoje
Šaltinis: vakarai.us
0
A A

Net jei pasauliui pavyktų pažaboti su pasauliniu atšilimu siejamas anglies dioksido emisijas, tai nesustabdytų sausrų ir augančio jūrų lygio. Anot JAV vyriausybės finansuojamų mokslininkų grupės, šie atšilimo poveikiai būtų juntami ne vieną šimtą metų į priekį, rašo „MSNBC.com“.

„Žmonės klaidintai įsivaizduoja situaciją. Netiesa, jog pažabojus anglies dioksido emisijas, klimatas normalizuotųsi per šimtą ar du šimtus metų“, – tvirtino tyrimo autorė Susan Solomon.

Anaiptol. Su CO2 emisijomis siejamo atšilimo pasekmės bus juntamos dar tūkstantį metų po to, kai emisijos bus sustabdytos.

„Klimato kaita yra lėta, bet nesustabdoma“, – teigė Solomon, Nacionalinės Vandenynų ir Atmosferos Administracijos tyrinėtoja.

Anot jos, šios prognozes drastiškų veiksmų reikalauja imtis jau dabar, idant ilgalaikės perspektyvos situacija nepasidarytų dar blogesnė.

Tyrimo rezultatai buvo paskelbti po to, kai prezidentas Obama Administracijai įsakė pateikti apžvalgą ir rekomendacijas.

Klimato kaitą stimuliuoja atmosferoje esančios dujos, kurios įkalina saulės radiacijos karštį ir tokiu būdu kelia planetos temperatūras. – taip sukeliamas šiltnamio efektas. Anglies dioksidas yra svarbiausios dujos, kadangi jos ore išsilaiko šimtus metų. Kitos su atšilimu siejamos dujos išnyksta kur kas greičiau, aiškino Solomon.

Prieš prasidedant pramonės perversmui, milijonui oro dalelių tekdavo 280 anglies dioksido dalelių. Šiandien šis skaičius siekia 385. Politikai ir mokslininkai ginčijasi, kokios ribos šis skaičius turėtų neperžengti.

Aptariamame tyrime konstatuojama, jog šiam skaičiui pasiekus 450-600 dalelių, daugelį pasaulio vietovių imtų kamuoti sekinančios sausros.

Solomon taip pat pabrėžė, jog, kovojant su atšilimu, negalime tikėtis nuolatinės vandenynų pagalbos. Vandenynai absorbuoja anglies dioksidą ir taip lėtina atšilimą, tačiau galiausiai planetą kaitinti ims patys vandenynai.

vakarai.us
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min