Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atsinaujina Ispanijos premjerą slegiantis korupcijos skandalas

Mariano'as Rajoy'us
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Mariano'as Rajoy'us
Šaltinis: BNS
0
A A

Korupcijos skandalas, į kurį yra įsipainiojęs Ispanijos ministras pirmininkas Mariano Rajoy, antradienį įgavo naują pagreitį, žiniasklaidai paskelbus apie ranka vestą buhalterinę knygą, rodančią, kad jis galėjo gauti nelegalias išmokas, kai buvo ministras.

Dokumentas, kurio kopiją išspausdino laikraštis „El Mundo“, vėl pakurstė skandalą, papiktinusį recesiją išgyvenančius ispanus, dėl kurio anksčiau šiemet M.Rajoy buvo raginamas atsistatydinti.

Jo valdančioji Liaudies partija ne kartą kategoriškai paneigė nelegaliai mokėjusi savo nariams, tuo tarpu opozicijoje esantys socialdemokratai pareikalavo paties premjero pasiaiškinimo.

„El Mundo“ išspausdino vieną puslapį iš buhalterinės knygos, kuri, kaip pranešama yra originalus dokumentas, rodantis, kad M.Rajoy ir kitiems partijos nariams buvo nelegaliai atsilyginama dešimto dešimtmečio pabaigoje.

Sausį centro kairės pakraipos dienraštis „El Pais“ paskelbė, kaip nurodė, sąskaitų kopijas, įrodančias, kad partijos pareigūnai gaudavo kyšius.

Antradienį „El Mundo“ pirmą kartą paskelbė buhalterinės knygos vieno lapo abiejų puslapių kopijas, kurios, jos teigimu, išsklaido abejones, kad jis galėjo būti suklastotas.

Knygą vedė buvęs partijos finansininkas Luisas Barcenasas, šiuo metu įkalintas dėl kaltinimų korupcija kitoje byloje.

Tačiau partija atsiribojo nuo L.Barcenaso ir pareiškė, kad nebijo, jog būdamas už grotų jis gali atskleisti daugiau ją kompromituojančios informacijos.

„El Mundo“ redaktorius Pedro J.Ramirezas teismui perdavė dokumento originalą pirmadienį, praėjus kelioms valandoms po to, kai jį gavo iš neįvardinto šaltinio, rašo laikraštis.

Gautas dokumentas, kaip teigiama, rodo, jog papildomos išmokos būdavo mokamos partijos nariams, tarp jų ir M.Rajoy, kai jis dirbo ministru Jose Marios Aznaro vyriausybėje 1997, 1998 ir 1999 metais.  

Iš kopijos neva matyti, kad M.Rajoy 1998 metais buvo dukart išmokėta po 2,1 mln. pesetų (12,6 tūkst. eurų), rašo „El Mundo“.

Šį dokumentą laikraštis vadina „rūkstančiu ginklu“. Pasak jo, tokiomis išmokomis buvo apeinamas 1995 metų įstatymas, draudžiantis papildomas išmokas vyriausybės nariams.

Buvęs partijos finansininkas L.Barcenasas už grotų atsidūrė birželio 27 dieną, pareigūnams vykdant didelio masto tyrimą dėl politikų sukčiavimo ir korupcijos.

Teisėjas Pablo Ruzas nurodė suimti L.Barceną dėl virtinės įtarimų, įskaitant pinigų plovimą ir mokesčių vengimą, pareikšdamas, kad ši kardomoji priemonė neleis jam pabėgti ir paslėpti įkalčius.

L.Barcenasas įtariamas slapta laikęs milijonus eurų vieno Šveicarijos banko sąskaitoje.

M.Rajoy visada neigė gavęs nedeklaruotų įplaukų ir nepakluso raginimams atsistatydinti po to, kai sausį „El Pais“ paskelbė neva tokias įplaukas įrodančius dokumentus, tokiu savo poelgiu sukeldamas pasipiktinusių ispanų protestus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos Korupcija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min