Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atsistatydinantis Ukrainos premjeras Mykola Azarovas – irzlus, bet lojalus biurokratas

Mykola Azarovas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Mykola Azarovas
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ukrainos premjeras Mykola Azarovas, kuris antradienį pareiškė atsistatydinsiantis, nusileisdamas jau ne vieną mėnesį opozicijos daromam spaudimui, yra ištikimas biurokratas, pagarsėjęs irzlumu ir savo kritikams kartą pasiūlęs „atsiknisti“.

66 metų politikas, Sovietų Sąjungos laikais dirbęs geologu, ištikimai tarnavo prezidentui Viktorui Janukovyčiui, tačiau buvo tapęs negailestingų opozicijos pašaipų taikiniu dėl prastos ukrainiečių kalbos.

Gimęs Rusijoje ir gyvenantis Ukrainoje tik nuo 9-ojo dešimtmečio, M.Azarovas ne kartą yra viešai pademonstravęs savo ūmų būdą.

Jis kritikavo partnerystės su Europos Sąjunga (ES) sutartį, kurią V.Janukovyčius galiausiai atsisakė pasirašyti, tačiau gyrė Ukrainai suteiktą „istorinį“ Rusijos finansinės pagalbos paketą, daugelio vertinamą prieštaringai.

M.Azarovas taip pat naudodavosi socialiniu tinklu „Facebook“, kad padėkotų savo šalininkams ir atsikirstų kritikams, kaltindamas opoziciją mėginant surengti „perversmą“ ir pabrėždamas, jog būtina išlaikyti stabilumą – ypač reikalingą pensininkams.

Jo šalininkai pabrėžia M.Azarovo patirtį ekonomikoje: jis yra vadovavęs Ukrainos mokesčių tarnybai ir Finansų ministerijai.

M.Azarovas vadovavo 2010 metų rinkimų kampanijai, padėjusiai V.Janukovyčiui įveikti savo pagrindinę priešininkę Juliją Tymošenko, kuri dabar yra kalinama.

Žilaplaukis, akiniuotas ir retai matomas be klasikinio kostiumo M.Azarovas yra visiška priešingybė žaviajai pirmtakei J.Tymošenko.

M.Azarovas gimė Kalugoje netoli Maskvos, o geologo išsilavinimą įgijo prestižiniame Maskvos valstybiniame universitete.

Jis persikėlė gyventi į Ukrainą 1984 metais, kai ji tebebuvo Sovietų Sąjungos respublika, ir ten vadovavo Geologijos institutui.

1994-aisiais buvo išrinktas į Aukščiausią Radą ir tapo Biudžeto komisijos vadovu. 1996-2002 metais jis dirbo Ukrainos mokesčių tarnybos vadovu ir iš to laikotarpio yra prisimenamas dėl griežto vadovavimo stiliaus, kuris daugeliui atrodė dvelkiantis sovietine epocha.

2002-2005 metais, per V.Janukovyčiaus pirmąją kadenciją premjero poste, M.Azarovas buvo jo vicepremjeras, o 2006-2007 metais jis buvo finansų ministras.

Kai M.Azarovas po V.Janukovyčiaus pergalės 2010 metais buvo paskirtas formuoti vyriausybę, įtakingas Ukrainos savaitraštis „Zerkalo tyžnia“ rašė, kad jam gresia patekti į keblią padėtį dėl savo „sustabarėjimo, griežtumo ir lankstumo stygiaus“.

Leidinys pridūrė: „Jis skausmingai reaguos į bet kokią kritiką, tačiau jokia kritika negalės jo sustabdyti.“ Praėjus ketveriems metams atrodo, kad kritika vis dėlto galiausiai jį sustabdė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min