Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atsistatydino britų gynybos ministras Liamas Foxas

Liamas Foxas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Liamas Foxas
Šaltinis: BNS
0
A A

Didžiosios Britanijos gynybos ministras Liamas Foxas penktadienį atsistatydino, priverstas trauktis iš pareigų dėl darbo santykių su savo draugu, kurį laikė savo patarėju, nors šiam joks oficialus postas vyriausybėje jam nebuvo skirtas.

Savo atsistatydinimo prašyme ministrui pirmininkui Davidui Cameronui konservatorių parlamentaras parašė, jog „klaidingai leidęs išnykti skirtingumui tarp savo asmeninių reikalų ir savo tarnybos vyriausybėje“.

Ištyrus šį draugystės skandalą, tyrimo išvadose buvo nurodyta, kad su L.Foxu anksčiau viename bute gyvenęs, taip pat jo pabroliu tapęs Adamas Werritty nuo pernai gegužės susitikinėdavo su gynybos sekretoriumi per jo 18 kelionių į užsienį, taip pat 22 kartus aplankė jį Gynybos ministerijoje.

Pastarosiomis dienomis L.Foxas buvo spaudžiamas dėl savo ryšių su A.Werritty, kai gynybos sekretorius pareiškė, jog jo 34 metų draugas veikė kaip patarėjas, tarpininkaudavo susitikimuose su verslininkais ir lydėdavo jį oficialiose kelionėse, įskaitant vizitus Šri Lankoje ir Dubajuje.

Atsakomajame laiške, kurį paskelbė Dauning Stritas, D.Cameronas pareiškė suprantąs, kodėl traukiasi L.Foxas, bet „labai apgailestaująs dėl jo pasitraukimo“. Premjeras pagyrė 17 mėnesių gynybos sekretoriumi dirbusį L.Foxą.

„Aš suprantu priežastį, dėl kurios jūs nusprendėte atsistatydinti iš gynybos sekretoriaus posto, bet man labai gaila, kad jūs išeinate“, – rašė D.Cameronas.

Savo atsistatydinimo laiške, kuris buvo įteiktas praėjus kelioms dienoms nuo kaltinimų dėl ryšių su A.Werritty, L.Fokas pažymėjo: „Aš vėl kartoju, kad valstybės interesas visuomet turi būti aukščiau asmeninio intereso.“

„Dabar aš privalau laikytis savo asmeninių normų. Todėl aš nusprendžiau, deja, atsistatydinti iš šalies gynybos sekretoriaus posto – pareigų, kuriomis aš nepaprastai didžiavausi ir gerbiau“, – rašoma laiške.

Pasitraukus L.Foxui, Gynybos ministerijos aukščiausios pareigos lieka laisvos tuo laiku, kai britų pajėgos tebėra dislokuotos Libijoje NATO misijai vykdyti ir tebetęsia jau dešimt metų trunkančią veiklą Afganistane.

L.Foxas atliko svarbų vaidmenį koalicinėje vyriausybėje, siekiančioje aštuoniais procentais sumažinti išlaidas gynybai, vykdant biudžeto deficito mažinimo programą.

„Aš labai didžiuojuosi, kad man teko prižiūrėti smarkiai vėlavusią Gynybos ministerijos ir mūsų ginkluotųjų pajėgų reformą“, – sakė L.Foxas.

„Aš didžiuojuosi taip pat tuo, kad dalyvavau padėdamas išlaisvinti Libijos žmones ir apgailestauju, kad nepalydėsiu iki pabaigos britų veiklos Afganistane, kur tiek daug pažangos padaryta“, – pažymėjo jis.

L.Foxas yra antras atsistatydinantis D.Camerono koalicinės vyriausybės narys nuo 2010-ųjų gegužės; pirmasis buvo vyriausiasis iždo sekretorius liberalų demokratų ministras Davidas Lawsas, kuris buvo priverstas atsistatydinti netrukus po rinkimų dėl išlaidavimo skandalo.

D.Cameronas pasakė, kad L.Foxas atliko „didžiulį darbą“: „Jūs galite didžiuotis tuo pokyčiu, kurio jūs pasiekėte eidamas pareigas ir padėdamas mūsų partijai grįžti į vyriausybę“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min