Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 26d. 12:53 , atnaujinta: 2013 birželio 26d. 16:08

Atsitiktinai teroristų kulkų išvengęs Kanados alpinistas Gabrielis Filippi, su kuriuo Ernestas Markšaitis ketino kopti į K2: „Nėra lengva vienu metu prarasti 10 draugų“

Gabrielis Filippi
„International Nanga Parbat Expedition 2013“ paskyros tinkle „Facebook“ nuotr. / Gabrielis Filippi

Pakistane nuo teroristų kulkų žuvęs lietuvis Ernestas Markšaitis baigęs ekspediciją į „kalnu žudiku“ pramintą Nangą Parbatą planavo keltis į antros pagal aukštį pasaulio viršukalnės K2 bazinę stovyklą. Į K2 lietuvis planavo kopti kartu su alpinistu iš Kanados Gabrieliu Filippi, kuris mirties kalnų stovykloje išvengė atsitiktinai, dieną prieš žudynes išvyko į Islamabadą.

Alpinistas Ernestas Markaaitis
Alpinistas Ernestas Markšaitis

Kanados alpinistas Gabrielis Filippi buvo prisijungęs prie tos pačios tarptautinės komandos, su kuria lietuviai Saulius Damulevičius ir Ernestas Markšaitis bandė pasiekti „kalnu žudiku“ praminto Nanga Parbato viršūnę. Pasibaigus šiai ekspedicijai kanadietis su E.Markšaičiu ketino keltis prie K2 ir draugiškai kopti į viršų. Ernestas svajojo tapti pirmu lietuviu, pabuvusiu antroje pagal aukštį pasaulio viršukalnėje.

Tačiau G.Filippi planai vėliau pasikeitė. Likus dienai iki žudynių Nanga Parbato bazinėje stovykloje, kanadietis turėjo išvykti. Kaip portale explorersweb.com teigia pats Kanados alpinistas, iš bazinės stovyklos jis 23 valandas keliavo be sustojimo, kad spėtų į lėktuvą Islamabade.

„Baisią žinią išgirdau sekmadienį vakare vos išlipęs iš lėktuvo Monrealyje (Kanada). Galiu tik būti dėkingas už tai, kad esu gyvas ir su savo šeima. Prarasti dešimt draugų vienu metu, tikrai nėra lengva“, – teigia G.Filippi.

Abdul Rafey Khan/wikipedia.org nuotr./Kalnu žudiku pramintas Nanga Parbatas
Abdul Rafey Khan/wikipedia.org nuotr./„Kalnu žudiku“ pramintas Nanga Parbatas

Tuo metu, kai talibai užpuolė Nanga Parbato bazinę stovyklą, visi komandos nariai buvo aukščiau kalnuose. Stovykloje buvo likęs tik Ernestas, su kuriuo kanadietis ketino kopti į K2. Po tragedijos ekspedicija buvo nutraukta, komanda buvo evakuota ir išvyko į Islamadabą.

„Reiškiu pagarbą žuvusiems alpinistams, taip ir mano partneriui Ernestui. Jie visi šioje ekspedicijoje tapo mano draugais. Mano mintys ir maldos yra su žuvusių artimaisiais ir draugais“, – teigia G.Filippi.

Per kruviną alpinistų bazinės stovyklos užpuolimą atokiame Pakistano regione žuvo 11 žmonių, taip pat ir lietuvis Ernestas Markšaitis.

Charkovo (Ukraina) alpinistų klubas patvirtino, kad per šį išpuolį žuvo klubo nariai grupės vadovas Igoris Svergunas (gim. 1966 m.), Badavi Kašajevas (gim. 1959 m.) ir Dmitrijus Koniajevas (gim. 1970 m.). Kartu su jais žuvo Ukrainos komandos sudėtyje Nanga Parbato viršūnę pasiekti bandę Slovakijos piliečiai Antonas Dobes ir Peteris Šperka.

Taip žuvo Kinijos piliečiai Rao Jianfengas, Yangas Chunfengas ir dvigubą (Kinijos ir JAV) pilietybę turėjęs Honglu Chenas.

Nanga Parbatas
Nanga Parbatas

Nepalo atstovai jau patvirtino, kad tarp žuvusių yra 35 metų alpinistas Sona Sherpa.

Vienuolikta teroristų auka buvo pakistanietis virėjas. Portalas „Pamir Times“ jį identifikavo kaip vietos gyventoją Ali Hussainą.

Ernesto Markšaičio palaikai į Lietuvą iš Islamabado bus išsiųsti penktadienį. Tačiau kada jie pasieks Lietuvą, kol kas nežinoma, kadangi skrydis vyks su tarpiniais sustojimais Charkove (Ukraina) ir Bratislavoje (Slovakija), kur taip pat bus nugabenti žuvę šių šalių piliečiai.

Planuojama, kad tuo pačiu reisu grįš ir Saulius Damulevičius, kuris šiuo metu Islamabade rūpinasi kalnuose likusių daiktų surinkimu ir pargabenimu į Lietuvą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min