Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 05 28, 21:01

Augant A.Lukašenkos priklausomybei nuo Rusijos, šalių integracija – jau rudenį?

Europos Sąjungai (ES) ruošiantis išplėsti sankcijas Baltarusijai dėl priverstinio lėktuvo nutupdymo ir nepriklausomo žurnalisto arešto, Minskas gali tapti dar labiau priklausomas nuo Maskvos, sako politologai. Tikėtina, kad Sąjunginės valstybės likimas paaiškės jau šį rudenį.
Protestas prieš Baltarusijos integraciją į Rusiją 2019 metais Minske Tik prenumeratoriams
Protestas prieš Baltarusijos integraciją į Rusiją 2019 metais Minske / „Scanpix“/ITAR-TASS nuotr.

Sekmadienį iš Atėnų į Vilnių skridusio „Ryanair“ lėktuvo įgula iš baltarusių dispečerių sulaukė melagingo pranešimo apie orlaivyje neva esantį sprogmenį.

Lėktuvui nusileidus Minske, buvo sulaikytas juo skridęs nepriklausomas baltarusių žurnalistas, kanalo „Nexta“ redaktorius Romanas Protasevičius ir jo mergina Sofia Sapega, studijuojanti Vilniuje.

Vakarai pasmerkė tokį autokrato prezidento Aliaksandro Lukašenkos žingsnį, Europos Vadovų Taryba (EVT) sutarė dėl sankcijų Baltarusijai išplėtimo. Baltarusių avialinijų „Belavus“ lėktuvams jau draudžiama skristi į Europos Sąjungą (ES).

„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Romanas Protasevičius 2017 metais
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Romanas Protasevičius 2017 metais

Tačiau Kremlius demonstruoja paramą Minskui: pareiškė neturįs priežasčių abejoti A.Lukašenkos argumentais dėl sprendimo priverstinai nutupdyti lėktuvą, neparagino išlaisvinti Rusijos pilietės S.Sapegos, Kremliaus propaganda ėmė juodinti Romaną Protasevičių.

Penktadienį A.Lukašenka Sočyje susitiko su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) dėstytojas Laurynas Jonavičius sako, kad egzistuoja pavojus, jog ES išplėtus sankcijas Baltarusijai, ji taps dar labiau priklausoma nuo Rusijos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min